23.4 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerAEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor

AEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor

AEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor

AEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor; Doğu Akdeniz bölgesindeki en büyük 600 millik okyanus yarışı olan AEGEAN 600’ün 2. edisyonunun son hazırlıkları için 13 ulustan oluşan büyük bir filo Olimpiyat Marina‘da toplandı. Yarış 10 Temmuz’da başlayacak ve ilk yarışçılar birkaç gün içinde açıklanacak. Filonun geri kalanı haftaya katıldı.

AEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor
AEGEAN 600 İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor

AEGEAN 600’ün Hellenic Offshore Racing Club (HORC) tarafından, Region of Attica ve Olympic Marine ile ortaklaşa organize edildiği bir etkinliktir.

AEGEAN 600, eski bir Poseidon Tapınağı’nın altındaki Sounio’da başlamak ve bitirmek için muhteşem bir yere sahip olan tek kişidir. Oradan filo, HORC‘ta “denizciler tarafından denizciler için” olmak üzere geliştirilen ve onlara Yunanistan’da Uluslararası Offshore Yarışını tanıtmaya yardımcı olmak için tasarlanmış navigasyon ve denizciliği öğrenme fırsatı sunan zorlu bir rotaya başlar.

Seyirciler en başından beri, teknelerin güneydoğuya doğru hareket ettiğini ve Santorini Kalderası’na geçmeden önce Milos’tan geçtiğini görebilirler. Tekneler daha sonra güneye Kasos’a yönelecek ve Karpathos’tan limanda ayrıldıktan sonra Rodos, Kos, Kalimnos, Pharmakonissi, Agathonissi, Patmos’tan geçerek İkarya Denizi’ne geçecektir. Daha sonra Delos ile birlikte Mikonos’u geçecekler ve Gyaros’un Kea adaları ve Gyaros adaları ile geçişini takiben Sounio’ya geri dönecekler. Yarış için toplam mesafe yaklaşık 600 deniz milidir. Yarışın puanlama sistemi IRC, ORC ve MOCRA’ya dayalı olacaktır.

Bu yıl filo, denizde kullanılabilecek geleneksel tek gövdeli teknelerin yanı sıra Superyachts trimaranlar ve katamaranlardan oluşan son derece çeşitleniyor. Parkurdaki hızları boyuttan daha fazla etkilenecektir. Navigasyonun yanı sıra denizcilik ve tekne kontrolü de önemlidir.

Bununla birlikte, en büyük gemilerin geçen süre performansında bir avantajı olacaktır. Filodaki en büyük tek gövdeli, ünlü İtalyan denizciler Jacopo Ferrari-Bravo’nun kaptanlığını yaptığı Swan 112’den biri olan Malta’dan ERATOSTENES. AEGEAN 600, Uluslararası Maxi Birliği (IMA) tarafından IMA Mediterranean Maxi Offshore Challenge yarışlarına katılmak üzere seçildi, ERATOSTENES’in bu seride puan kazanması bekleniyor.

Yarışa katılan bir diğer dev yat ise Tim Wilson’ın kaptanlığını yaptığı Avustralya’dan Holland 68 FOUR SEASONS IV ve yarışın ilk yarışına katılan Gregor Stiefl’in kaptanlığını yaptığı İtalyan Scuderia 65 Hagar V. Rolex Giraglia ve Rolex Middle Sea yarışlarındaki açık deniz yarışlarının yanı sıra Jean-Philippe Blancpain liderliğindeki Malta’dan Vismara Mills 62 LEAPS AND BOUNDS 2 de izlenmesi gereken harika bir tekne.

Karışımda, parkur boyunca tek gövdeli teknelere karşı önemli bir rekabet oluşturabilecek bazı çok gövdeli tekneler var. Bunlardan biri, kaptanlığını Yannis Barkas’ın yaptığı bir ORMA 60 olan ve bu yıl ikinci kez katılacak olan tamamen karbonlu bir Yunan trimaran AKRON AOTON. Ege’de sadece ikinci kez, kaptanı Adrian Keller tarafından yönetilen Cayman Adaları’ndan ALLEGRA gibi hızlı açık deniz katamaranları olacak. Stuart Austin ve kaptanlığını Polonyalı Robert Zustkowski’nin yaptığı tamamen karbon HH66 lüks katamaran R-SIX.

Avustralya, Bulgaristan, Fransa, Almanya, İngiltere, İsrail, İtalya, Malta, Polonya, Romanya, İsviçre, Cayman Adaları ve Yunanistan ve Yunanistan dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 29 katılım var – Pazar günkü heyecan verici hazırlıklar için Olimpiyat Marina’da bir araya geldi. açılış töreni.

Yarışa eşlik eden diğer organize etkinlikler arasında bugün düzenlenen bir Güvenlik Eğitimi oturumu ve ertesi gün planlanan Kaptan toplantısı ve Cumartesi günü Poseidon’un Poseidon Tapınağı’na rehberli bir ziyaret yer alıyor.

Yarışlar hakkında bilgi için:

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
924 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar