11.5 C
İstanbul
Cuma, Nisan 19, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAkıllı Alışverişin 9 Püf Noktası

Akıllı Alışverişin 9 Püf Noktası

Akıllı Alışverişin 9 Püf Noktası

Özellikle de biz kadınların ben dahil çoğumuzun yaparken bazen kendimizi kaybettiğimiz ihtiyacımız olsa da olmasa da sadece stres atmak keyif almak için bile bulduğumuz her fırsatta başvurduğumuz keyifli olay; alışveriş!

Öyle ki bazen bir aylık maaşı bir günde alışverişe yatırabiliyoruz. İşte bu yazıda sizlere tam da bu konuda daha dikkatli olmak için ne yapılabilir, ucuz ve akıllı alışveriş nasıl yapılır, kısaca ondan bahsedeceğim.

1-İhtiyaçlarınızı Belirleyin.

Düzenli aralıklarla gardırobunuzu tarayın. İhtiyaçlarınızı bilin. Böylelikle ihtiyacınız olmayanlara para yatırmaktan kurtulursunuz. Keyfi olarak yaptığınız alışverişleri de minimuma indirmiş olursunuz.

2-Alışveriş Listesi Yapın ve Bütçenizi Ona Göre Ayarlayın.

Evet baylar,bayanlar.Bağımlılık derecesinde alışveriş tutkunu olanlara bir diğer etkili tavsiye ise alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapmak ve bu listenin dışına çıkmamaya özen göstermek olacaktır. Listedekilere göre bir de bütçe ayırmalı ve alışverişinizi ona göre yapmalısınız. Diyelim ki bir Jean pantolona ihtiyacınız var ve bunun için 60 liralık bir bütçe ayırdınız. Bunu listenizde mutlaka belirtin. Yaptığınız listenin dışına çıkmamaya özen gösterin. Akıllı alışveriş demek planlı alışveriş demektir, unutmayın!

3-İndirim Sezonlarını Takip edin.

Her mağaza yılbaşı, anneler günü, sevgililer günü vs. gibi özel günlere sayılı bir zaman kala yaklaşık yüzde 50’ye varan indirimler yapar. Bunları takip edip faydalanabilirsiniz veya hazırladığınız listelerle özellikle bu dönemlerde alışverişe çıkarak kar edebilirsiniz.

 *Alışveriş sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Online alışverişin ilgi görüp popülaritesinin artmasıyla birlikte alışveriş siteleri de çoğalmakla birlikte aralarındaki rekabet de her geçen gün artmakta. Eğer üşengeç biriyseniz alışverişi sevmiyorsanız bir keyif kahvesi eşliğinde oturup bu sitelerin birinden alışverişinizi oldukça kısa bir sürede kolayca tamamlayabilirsiniz. Bu siteler yapacağınız alışverişlerde sizlere bir sonraki alışverişinizde kullanabileceğiniz paracıklar/puanlar vermekte. Dolayısıyla tercihinizi bu alışveriş sitelerinden yaptığımızda ekstra karlı çıkmış olacaksınız. Sizlere teknolojik ürünlerden giyime kadar birçok çeşit ve alternatif sunan popüler birkaç alışveriş sitesi önerim:

Picodi.com

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
883 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar