33.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAll In Lost 

All In Lost 

All In Lost 

2013 yılı Amerikan yapımı olan Sona Doğru (All In Lost), uzun metraj bir sinema filmidir. Macera, dram kategorisinde çekilen film tek mekân filmleri sınıfında yer alır.

Sona Doğru (All In Lost) kurgusu ve hikâyesi ile alışılmadık bir gösteri sunuyor. Filmin ilk sahnesinden itibaren yalnız başına gördüğümüz Adam gemisi ile Hint Okyanusunda gezintiye çıkmıştır. Öncesinde ve sonrasında neler olduğunu bilmediğimiz bu adam güzel bir yatın alt katında uyurken başına kötü bir olay gelir. Kargo gemilerinden düşen bir konteyner sürüklenerek okyanusta başıboş bir şekilde dolaşmaktadır. Çarpışmanın etkisiyle uyanan Robert, konteynerin gemisine büyük bir hasar verdiğini görür. Gemi inanılmaz bir hızda su almaya başlamıştır. Tüm ekipmanları hasar görmüştür ve telsizle yardım alamaz. Bir an önce gemiyi terk edip başının çaresine bakmalıdır. Ancak bu iş sandığı kadar kolay olmayacaktır. Köpek balıkları ve güçlü fırtınalar ile boğuşurken bir yandan da erzak sıkıntısı çekmektedir. Gündüzleri güneşin kavuran sıcağında kendine rota bulmaya çalışarak diğer gemilere ulaşmayı düşünür. Tek başına verdiği bu mücadelede en büyük yardımcısı denizcilik hakkında derin bilgileri, zekâsı ve cesareti olacaktır.

 

Sona Doğru (All In Lost) Filmi Oyuncuları

 

Sona Doğru (All In Lost) filmi için çoğul bir oyuncu kadrosundan bahsedemeyiz. Çünkü film tek mekânda geçtiği gibi tek oyuncu ile çekilmiştir. Soyadını bile bilmediğimiz, hakkında hiç bir detay sahibi olmadığımız Adam rolünde Robert Redford’u görüyoruz. Tamamı 105 dakikadan oluşan filmde neredeyse hiç diyalog bulunmuyor. Ancak yönetmen koltuğunda oturtan J. C. Chandor sayesinde yaşanan tüm duygular birebir olarak izleyiciye aksettirilmiştir.

 

Sona Doğru (All In Lost) Filmi Bütçesi

 

Sona Doğru (All In Lost) filmi oyuncu prodüksiyonu açısından bakıldığında küçük bir film olsa da çok ciddi çalışmalar yapılarak çekilmiştir. 1997 yılında çekilen Titanik filminin çekimlerinin yapıldığı Meksika’daki Baja Stüdyoları, Sona Doğru (All In Lost) filmine ev sahipliği yapmıştır. Stüdyoda bulunan büyük su tankları ile yapılan çekim çalışmaları iki ay sürmüş ve toplamda 8,5 milyon dolara mal olmuştur. Çekimler sırasında Robert Redford’un kulak enfeksiyonları ile mücadele ettiği bilgisi de bu film için ne kadar emek verildiğini gösteren bir detaydır.

Okuyucularımızdan gelenler.

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar