12 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAntalya Hava Ve Deniz Durumu

Antalya Hava Ve Deniz Durumu

Antalya Hava Ve Deniz Durumu

Antalya hava durumu bilgilerinde şehre ilişkin beklenen hadise, sıcaklık, hissedilen sıcaklık, nem oranı, rüzgar yönü, ortalama rüzgar hızı, maksimum rüzgar hızı gibi bilgilere ulaşılabilir. Müdürlük tarafından hava durumları günlük, üç günlük, beş günlük, haftalık, aylık gibi farklı seçeneklerle sunulmaktadır. İle ait beş günlük hava durumu incelendiğinde hem tahmin edilen hem de o gün aralığı ile ilgili geçmişte gerçekleşen uç sıcaklık ve ortalama sıcaklık değerlerine de ulaşmak mümkün olacaktır. Benzer bilgiler deniz durumu için de geçerlidir. Bu tür bilgiler ticari ya da gezi amaçlı denize açılacak kişiler için yönlendirici rol oynar.

 

Antalya Deniz Durumu

Antalya deniz durumu ile ilgili güncel açıklamalara Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizcilik kategorisinden ulaşılabilir. Denizde fırtına beklenip beklenmediği bilgisinin olması özellikle balıkçılık faaliyeti ile uğraşanlar açısından son derece önemlidir. Buna alternatif olarak deniz durumu bilgileri aracılığıyla denizdeki hava durumu, görüş, rüzgar ve dalga ile ilgili bilgiler de öğrenilebilir. Rüzgarın hangi yönde ve hangi kuvvette olacağı, dalga boyu, görüşün ne durumda ve seviyede gerçekleşeceği denizcilik faaliyetlerine yön verici olacaktır.

 

Antalya Hava Durumu Bilgileri

Genel olarak bakıldığında Antalya hava durumu daha ılıman bir yapıya sahiptir. Müdürlük tarafından açıklanan saatlik verilerde beklenen hadise kısmı geçmiş üç saatlik periyottaki hava durumu ile ilgili bilgi verir. Rüzgar hamlesi kısmı son üç saat içerisinde rüzgarın hızında ani artış olup olmayacağını gösterir. Burada ifade edilen hissedilen sıcaklık değeri hesaplanırken ise hava sıcaklığı ile birlikte rüzgar ve nem değerleri de dikkate alınmaktadır. Bu değer sübjektif bir kavram olup çevre, termometre sıcaklığı, giysilerin ısı direnci, kişisel durum, vücut yapısı, rüzgar, radyasyon, nispi nem, iklimsel çevre gibi özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Geçmiş yılın bu dönemine göre Antalya Aralık ayı hava durumu sıcaklık değerler ortalama 8 ile 18 derece arasında değişmektedir. Hissedilen gündüz sıcaklıkları ülkedeki diğer pek çok bölgeye kıyasla daha yüksek olmaktadır.

Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
883 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar