17.9 C
İstanbul
Cuma, Nisan 12, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarDeniz Suyunun Faydaları

Deniz Suyunun Faydaları

Deniz Suyunun Faydaları

Deniz Suyunun Faydaları Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan deniz suyu faydaları ile de dikkat çekmektedir. Serinlemenin yanı sıra sayısız faydasıyla denize girmek daha da cazip hale gelmektedir.

Deniz suyu içerisinde bulunan mineraller sayesinde pek çok sağlığa olumlu yönde etki etmektedir. Ancak bu faydanın alınabilmesi için suyun mutlaka temiz olması gerekir. Bununla ilgili yapılan araştırmalara göre eski dönemlerde Mısırlıların deniz suyunun tedavi edici etkisinin bulunduğunu ifade etmektedir. Şifa kaynağı olmasının yanı sıra vücuda ihtiyaç duyduğu nemi de sağlayan deniz suyu vücudu harekete geçirir ve içerisinde %3,5 sodyum klorür barındırır. Bunun yanı sıra suyun içinde sülfat, magnezyum ve kalsiyum da küçük parçalar halinde yer almaktadır.

 

Deniz Suyunun Yararları Nelerdir?

Deniz suyunun bilinen yararları şu şekildedir:

 

– Deniz suyu bağışıklık sistemini daha güçlü hale getirir. İçinde Amino grup asitler, mikroorganizmalar, elementler, vitaminler, mineral tuzları gibi değerlerin bulunması sayesinde bu su toksinlerin vücuttan atılması için gözenekleri açar ve böylece bağışıklık sistemi güç kazanır.

 

– Deniz suyu uykusuzluk probleminin çözülmesinde etkilidir. Suda bulunan magnezyum sinirlerin ve kasların sakinleşmesini sağlar. Bu rahatlamayla birlikte uyku hali daha ağır basacaktır. Ayrıca suda uykusuzluk tedavisinde kullanılan doğal hipnotikler de bulunmaktadır.

 

– Cildin temizlenmesinde etkili olan deniz suyu özellikle sedef hastalığı, akne, lupus, ülser, gibi rahatsızlıklara karşı olumlu etkiye sahiptir.

 

– Günlük yaşamda pek çok kişi romatizmadan şikayetçi olup doğal deniz suyu romatizmanın gelişimini yavaşlatmaya yardımcı olur. Egzersizle birlikte alındığında bu su kaş ve kemik ağrısı, artrit, ameliyat sonrası problemler, dolaşım sorunları gibi şikayetlere karşı etkilidir.

 

– Deniz suyu rahatlatıcı etki yaratır. Kaygıyı azalttığı ifade edilen bu su kişinin kendini daha enerjik hissetmesini sağlar. Aynı zamanda yorgunluk hissini en aza indirir ve güneşli hava denize girmek d vitamini ihtiyacını da karşılayacaktır.

 

Bunların yanı sıra deniz suyu kalın bağırsakları temizler, böbrek ve karaciğer sorunları ile savaşır, depresif belirtileri azaltır, üst solunum yolları ile grip, soğuk algınlığı rahatsızlıklarına iyi gelir, zihnin tazelenmesini sağlar ve stresle mücadele eder.

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar