29 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarFethiye'de Ne Yapılır?

Fethiye’de Ne Yapılır?

Fethiye’de Ne Yapılır?

Her zaman popüler olsa da Fethiye için son yıllarda atağa kalkan bir tatil merkezi demek sanıyoruz pek de yanlış olmaz. Zira Muğla’nın sevilen tatil merkezi Fethiye birkaç yıldır özellikle yamaç paraşütü tutkunlarının akınına uğraması sebebiyle gittikçe daha popüler hale geliyor. Total olarak bir doğa harikası olarak tanımlayabileceğimiz Fethiye’de ne yapılır diye merak ediyorsanız bilmelisiniz ki ilçe ülkemizin en hareketli ve en çok yapılacak şey alternatifi barındıran destinasyonlarının başında geliyor.

Ölüdeniz’i görün

Ölüdeniz ismi Fethiye ile özdeşleşmiş bir doğa harikası ve her yıl binlerce insan sırf Ölüdeniz’i görmek için Fethiye’ye akın ediyor. Bu arada Ölüdeniz’e dek gitmişken yalnızca ülkemizin değil dünyanın sayılı doğa harikalarından biri olan Kelebekler Vadisi’ne de mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Ölüdeniz’den kalkan teknelerle keyifli bir deniz yolculuğuyla ulaşacağınız vadide doğanın en güzel hali ile büyüleyeceğinizden en ufak bir şüpheniz olmasın.

Kaya mezarları gezin

Fethiye’deki en önemli tarihi noktalardan biri ünlü kaya mezarları. Milattan önce 4. Yüzyıla tarihlenen ve asıl ismi Amintas Kaya mezarları olan mezarlar adından da anlaşılacağı gibi kayalara oyulmuş ve buraya gittiğinizde binlerce yıl önce insanların oraya çıkıp o kayaları nasıl o denli büyük bir görsel başarı ile oyduklarına hayran kalacağınız kesin.

Gecelere akın

Eğer tatilde gece hayatı sizin için önemliyse kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü Fethiye gece hayatı sandığınızdan çok daha hareketli. İlçenin dört bir yanında sayısız eğlence mekânı var ve bu mekânların hepsinde harika geceler yaşanıyor.

Yerel lezzetleri tadın

Bir Akdeniz kasabası havasında olan ilçede doğal olarak Akdeniz mutfağı ağırlıkta ve özellikle de deniz ürünlerini mutlaka tatmanız öneriyoruz. Sahile konuşlanmış restoranlarda deniz ürünlerinin yanı sıra Muğla mutfağının geneline hâkim olan zeytinyağlıları ve sebze, ot yemeklerini tatmayı sakın ihmal etmeyin.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar