16.5 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerFunboard Slalom ve Open Wingfoil 2023 Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Funboard Slalom ve Open Wingfoil 2023 Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

TYF Yelken Ligi 1. Ayak Funboard Slalom ve Open Wingfoil 2023 Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

 

02 – 05 Kasım tarihleri arasında Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 2023 – 2024 Yılı TYF Yelken Ligi 1. Ayak Funboard Slalom ve Open Wingfoil 2023 Türkiye Şampiyonası’nın ödül töreni Çeşme – Alaçatı’da gerçekleşti.

Federasyon Başkanı Özlem Akdurak’ın konuşmasıyla başlayan ödül töreninde Başkan Akdurak, bir ilk olarak hem 9 Kulüp’den 66 Funboard Slalom Sınıfı sporcularının katılım gösterdiği hem de Wingfoil Sınıfından 18 sporcunun ilk kez yarıştığı ve yüksek bir katılımla gerçekleşen bu yarışların önemine vurgu yaparken, Başkan Akdurak “Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutlarken sizi yetiştiren ailelerinize antrenörlerinize ve kulüplerinize çok teşekkür ediyorum. Bize düşen dünyanın en iyisi olmak için çok çalışmak. Sadece madalya alanları değil yarışan tüm sporcularımızı gönülden kutluyorum.” dedi.

Medicana Sağlık Grubu Başhekim Yardımcısı Seçkin Erkan Günay, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hakan Kütük ve sporcu ailelerinin de katıldığı ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Open Wingfoil 2023 Türkiye Şampiyonası’nda Open Wingfoil Erkekler kategorisinde Berk Yalgın (Muğla Ferdi) 1., Talha Nasuh Üner (Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü) 2. ve Yegor Postolov (Muğla Ferdi) 3. oldu.

Funboard Slalom U13 Kızlar Kategorisinde Selin Diaz (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 1., Beren Ülkümen (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. ve Selin Dilber (Akademi Rüzgar Sörfü ve Yelken İhtisas Kulübü) 3. oldu.

Funboard Slalom U13 Erkekler Kategorisinde Emir Aşıkoğlu (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 1. ve Faruk Berk Örge (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. oldu.

Funboard Slalom U15 Kızlar Kategorisinde Derin Gökmeral (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü)1., İlya Paksoylu (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. ve Nicole Bade Filidis (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 3. oldu.

Funboard Slalom U15 Erkekler Kategorisinde Yaman Özkayagan (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 1., Ali Demirci (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. ve Kaan Özay (İzmir Ferdi) 3. oldu.

Funboard Slalom U17 Kızlar Elif Ercan (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 1., Çağla Anadol (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. ve Damla Kurtdemir (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 3. oldu.

Funboard Slalom U17 Erkekler Kategorisinde Mert Kaçan (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 1., İbrahim Ali Dönmez (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü) 2. Ve Denizhan Tunç (Urla Deniz Spor Kulübü) 3. oldu.

 

Alıntı TYF

 

Önceki haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar