22.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerGül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü'nde 3. Gün

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün; GUL Ateş Topu Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Lough Derg Yat Kulübü’ndeki bot parkı bu sabah sessiz! Crews’ Night’taki İrlanda misafirperverliğine mi bağlı? Yoksa Dünya Şampiyonası programının altıncı yarışı Salı öğleden sonra tamamlandı mı? Bu deneyimli uluslararası yarışmacılar için, ikincisinin olması gerektiğini biliyorsunuz!

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü'nde 3. Gün
Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün

Dün üç yarış daha tamamlandı, yine hafif ila biraz daha kuvvetli rüzgarlar, hem yarış yönetimi ekibine hem de tabii ki yarışmacılara zorluk çıkardı. Komite botu start alanında istasyona geçtiğinde, rüzgar gücü 6 knot’un üzerinde, çok büyük sayılarda değil, ancak yarışın başlamasını haklı çıkarmaya yetecek kadar ölçüldü. İlk iki yarış sırasında bu büyüdü ve bazen çift hanelere çıktı, ancak daha fazla 10, 11, 12 aralığında. Ara sıra 14/15 knotluk bir okuma kaydedildi, ancak bunlar çok kısa keskin patlamalardı. IRO Con Murphy’nin diğer sorunu, esintinin sağa sola savrulması ve bu da hava durumunu hangi sayıya koyacağına dair zor bir karar vermesiydi. Rüzgâr gücünü ve yönünü izlemek için komite botu, pimli bot ve hava işareti arasında sürekli bir konuşma vardı.

Yarış 4, günün ilki, herhangi bir yarış görevlisinin isteyeceği bir U Bayrağı altında en mükemmel başlangıcı yaptı. Bir sıra Ateş Topu yayı, ortada kesinlikle hiçbir sarkma olmadan çizginin uzunluğunu uzattı. Nadir görülen bir manzara ve ne yazık ki haklı bir fotoğrafını alamadığımız bir manzara. Hattan kısa bir mesafe içinde filo, rotanın genişliği boyunca soldan sağa, doğudan batıya yayıldı. Vuruş bir mil civarındaydı ve yarıştan sonra etraftaki ilk teknenin Niall McGrotty & Joris Rooney (IRL 14938) olduğu söylendi. Bu, bu yarıştaki raporların hiçbirinde yer alan bir kombinasyon değildir. Neden? Niye? Çünkü onlar yepyeni, kutudan çıkmış bir kombinasyon. Niall’ın mürettebatı hastalık nedeniyle yarıştan çıkmak zorunda kaldı ve Joris bir gecede işe alındı. Ayna denizci, Bir Ateş Topuna ilk adım atışı Salı sabahıydı. Niall bana, balon için hazırlık yapmak için zaman harcadıklarını söyledi, bu yüzden ilk leeward mark yuvarlama raporumda yer almıyor.

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün

Daha hafif rüzgarlar, antipodean ziyaretçilerimiz Heather MacFarlane ve Chris Payne’e (AUS 15152) uygun görünüyor, çünkü rüzgar altı işaretinde sağlıklı bir liderlikleri vardı. Bacağın uzunluğu nedeniyle hangi yöne gittiklerini size söyleyemem, ancak rüzgar altı işaretine göre filoda 150 m öndeydiler. Arkalarında takip parkı, FI Commodore Christina Haerdi & Cedric Landerer (SUI 14859), Tom Gillard ve Shandy (GBR 15122), Barry McCartin & Conor Kinsella (IRL 15093), Jiri Paruzek & Jakub Kosvica ( CZE 15141), Willcocks kardeşler Anthony & James (GBR 14928), Kevin Hope & Russell Thorne (GBR 15133) ve Katie Byne & Lia Horne (GBR 14883).

Bir sonraki vuruşta, tercih edilen taraf başlangıçta sol gibi görünüyordu, ancak bazı tekneler uzun bir iskeleden önce bir aksama yaptı. Bitişte sıralama şu şekildeydi: Gillard & Shandy, MacFarlane & Payne, Martin Kubovy & Roman Rocek (CZE 15019), Ed Butler (Jr) & Fionn Conway (IRL 14969) ve Paruzek & Kosvica (CZE 15141).

Yarış 5, kaçmadan önce bir erteleme ve Genel Geri Çağırma gerektiriyordu. Başlangıç ​​çizgisinin pin ucuna doğru bir demetlenme olduğu için ilk yarış başlangıcının simetrisi yoktu. Rüzgar bu aşamada 8/9 knot işaretine yaklaşıyordu ama hala hareket ediyordu. Yine, bu, parkurun genişliği boyunca geniş bir tekne yayılmasına yol açtı. Pre-Worlds’de, en yüksek erişimin açılış bölümünde rec spinnakers hakimdi. Dünyalar için, bunlardan bazıları rüzgar yönünde yeni renklere sahipti, ancak öndeki baskın renk beyazdı – bir MacFarlane & Payne ve Gillard & Shandy. Ancak, bu yarışta gümüş/gri bir balon teknesi sahipleri, baba ve oğul kombinasyonu olan Martyn & Daniel Lewis (GBR 15151) için büyük bir fark yaratıyordu, çünkü kavşak işaretine giderken önlerindeki teknelere güç veriyorlardı. Leeward işaretiyle,
İkinci vuruşa yaklaşım, rotanın orta ve sağ yönünde daha fazla teknenin çalıştığını gördü ve en çok yararlanan tekne, kavşağında dürbünle algılamadığım David Hall & Paul Constable (GBR 15155) oldu. işareti, ancak sosisin rüzgar yönündeki bacağında sarı ve siyah balonları oldukça dikkat çekiciydi. Gerçekten de, Lewis & Lewis’e farklı yönlerden rüzgar altı işaretine yaklaşan güçlü bir meydan okuma koyuyor gibi görünüyorlardı. Yarış 5’in bitirme sırası, filonun eve Lewis ve Lewis tarafından yönlendirildiğini, Hall & Constable’ı geride bıraktığını, ardından MacFarlane & Payne, Mermod & Moser ve Katie Byne & Lia Horne (GBR 14883) izledi.

Yarış 6, kısmen ilk iki yarışın koşu süresi, marjinal olarak hedef sürenin kısa olması ve kısmen daha güçlü rüzgar nedeniyle üç tur olarak belirlendi. Bu sefer kütük sıkışması komite teknesinin ucundaydı ve bundan en çok zarar gören kombinasyonlardan biri yüksek profilli bir İrlanda kombinasyonuydu. Yine filo, rota boyunca çok hızlı bir şekilde yayıldı. Hava durumu işaretinde beyaz, mavi ve yeşil balonlar ön plandaydı ve ilk üç tekne filonun geri kalanından kopmuş gibi görünüyordu. Leeward işaretine göre, koşu sırası şu şekildeydi: Gillard (GBR 15122/beyaz), Chris Bateman & Thomas Chaix (IRL 14750/mavi), MacFarlane (AUS 15152/beyaz), McCartin & Kinsella (IRL 15093/yeşil), Mermod (SUI 14799/beyaz), Haerdi (SUI 14859/hatırlayamıyorum), Lewis (GBR 15151/gümüş grisi) ve Josh Porter & Cara McDowell (IRL 14695/mavi).

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde 3. Gün

Filo ikinci kez rüzgaraltı şamandırasına yaklaşırken, komite botunun bariz yokluğu, işlerin olması gerektiği gibi olmadığı konusunda onları uyarabilirdi. Düşen rüzgar gücü bir plan değişikliği gerektirdi ve Yarış Görevlisi kavşak işaretinde kısaltılmış bir rotaya karar verdi. Bu noktadan sonra, son vuruşun taktiği sağa gitmek ve ardından uzun bir sancak kontra bacağıyla hava marşına gitmekti.

Bu nedenle bitirme sırası; Gillard, MacFarlane, Mermod, McCartin, Bateman.

Altı yarış tamamlandığında, programa geri döndük ve sıradan bir gün için yapılan tüm o gevşek planlar yerine getirilebilirdi. Salı gecesi ayrıca iki protestonun duruşması görüldü ve Jüri Panelinin bilgisi dahilinde “mahkeme dışı bir anlaşma” nedeniyle bir protesto daha geri çekildi.

Yarışların ardından iç limanda kulübün önündeki SUP Oyunları yapıldı. Jane Butler ve Barry McCartin tarafından düzenlenen ve hakemlik yapılan yarışmalarda bireysel yarışlar, geriye doğru yarış ve uluslararası bayrak yarışı yer aldı. RRS, su ihlallerinin bazılarını kapsamazdı, ancak yarışmacılar için tezahürat yapan çok sayıda seyirciyi çekti.

İrlandalı ev sahipleri tarafından GUL tarafından desteklenen “isteğe bağlı günlük ödül verme”, protestoların sonucuna kadar ertelendi, ancak akşam yemeğinden önce tamamlandı – bir tükürük domuz. Bunu Fransız dümen Charles La Calvez’in (FRA 14950) özel trompet görünümüne sahip bir canlı caz grubu izledi.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar