8.7 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberlerİstanbul’da Düzenlenen TYF Yelken Ligi 1. Ayak 420 – 470 – 29er...

İstanbul’da Düzenlenen TYF Yelken Ligi 1. Ayak 420 – 470 – 29er Yarışları Tamamlandı

İstanbul’da Düzenlenen TYF Yelken Ligi 1. Ayak 420 – 470 – 29er Yarışları Tamamlandı.

14 – 20 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen TYF 2022 – 2023 Yelken Ligi 420 – 470 – 29er yarışları İstanbul Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi desteği ile gerçekleştirildi.

Türkiye Yelken Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Melih Dilikoğlu, İstanbul Yelken Kulübü Komodoru Yavuz Dinar, İstanbul Yelken Kulübü Viskomodoru Gül Çelikel, Kulüp Yöneticileri, Sporcu ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen ödül töreninde dereceye giren yelkencilere ödülleri verildi.

420 Genel kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rasim Yaşar – Kaan Parlas birinciliği elde ederken, A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Alp Namdar – Cem Gözek ikinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken’den Nehir Güzeltuna – Derin Açal üçüncü oldu.

420 Kızlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden Nehir Güzeltuna – Derin Açal birinciliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden Zeynep Çaçur – Zeynep Ela Köy ikinciliği ve İçdaş Spor Kulübü’nden Vesile Zülal Türkoğlu – Asel Irmak Fıçıcıoğlu üçüncülüğü elde etti.

420 U17 Genel kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Derneği’nden Firdevs Yeğin – Kuzey Kumlalı birinci, İstanbul Ferdi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden Lütfi Çelepöven  – Dilay Balaban ikinci olurken, Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden  Zeynep Çaçur – Zeynep Ela Köy üçüncü oldu.

420 U17 Kızlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden  Zeynep Çaçur – Zeynep Ela Köy birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Nazlı Erden – Ayda Tekin ikinci oldu.

470 Genel kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi’nden Deniz Çınar – Simay Arslan birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Efe Tulçalı – Defne Danişmend ikinciliği elde etti.

470 Genel ve 470 Genel Karma kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü Şubesi’nden Deniz Çınar – Simay Arslan birinci, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Efe Tulçalı – Defne Danişmend ikinci oldu.

470 Genç Karma kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Efe Tulçalı – Defne Danişmend birinci oldu.

29er kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Medine Havva Tatlıcan – Alper Boru birinciliği elde etti.

 

Türkiye eSailing Şampiyonası’nın ödüllerinin de takdim edildiği törende, birinci olan Kaan Mazlumca’ya ve ikinci olan Arda Toksoy’a ödülleri verildi.

önceki haberhaber

Alıntı TYF

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar