25.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelKotex, Cumhuriyetin Kızları #İsterseYapar Diyerek Gelecek İçin Yelken Açtı

Kotex, Cumhuriyetin Kızları #İsterseYapar Diyerek Gelecek İçin Yelken Açtı

 

Kotex, Cumhuriyetin Kızları #İsterseYapar Diyerek Gelecek İçin Yelken Açtı

Tüm ürün yeniliklerini ve iletişim çalışmalarını kadınların gücünden aldığı ilhamla gerçekleştiren Kotex, Cumhuriyetimizin 99. yılını genç kadınlarla yelken açarak kutladı. 

Boğaz parkurunda gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda ekibe oyuncu Melisa Sözen de eşlik ederek destek verdi. 

Kotex Türkiye, kadınların karşılaştığı tüm engel ve tabuları ortadan kaldırma hedefiyle yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini ekledi. Cumhuriyetin Kızları projesiyle Kotex, Milli Sporcu Ahmet Murat Tan liderliğinde, Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibi ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen 11 üniversiteli genç kadını ilk kez denizle buluşturarak Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları İstanbul Etabı’nda yerlerini aldı.

Kimberly Clark Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Direktörü Orjin İbar, projeye dahil olduğu ve ilk kez yelkencilik deneyimi yaşadığı için çok mutlu olduğunu belirterek ekledi: “Yelkencilik gibi strateji, zeka, ekip ruhu ve güç gerektiren bir spor dalını ben de ilk kez deneyimledim, bu deneyimi de Cumhuriyet Bayramı yarışlarında yaşamak benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı oldu.

Biz Kotex olarak kadınların toplumu değiştirebilme gücünü merkezimize alarak her adımımızda kadınlar #isterseyapar ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın bakımı kategorisini oluşturduğumuzdan beri, kadınlar inovasyonumuza, kampanyalarımıza ilham kaynağı oldular ve bu pazara kazandırdığımız her yenilikçi adımımızın ön saflarında yer aldılar. Biz bir kadının gelişiminin önünde hiçbir şeyin duramayacağına inanıyoruz. 2013 yılından bu yana “Kotex Kızlar Sahada Futbolcu Gelişim Programı” ile toplumdaki ve futboldaki önyargılarla mücadelemiz sonucu toplamda 20 milyon kadına ulaştık ve pek çok markaya öncülük ettik. Bu sadece bir başlangıç, Kotex olarak her zaman kadınların desteğe ve gelişime ihtiyaç duyduğu her yerde yanlarında yürümeye devam edeceğiz. Umarım bu projenin başlangıcıyla tüm kadınları kendi başarı hikayelerini gerçekleştirme yolunda daha çok adım atacağız.”

Milli Sporcu Ahmet Murat Murat Tan, “Kadınlara önüne çıkan tüm engelleri ortadan kaldırmak, “yapamazsın” “sana göre değil” diyenlere karşı tüm gençleri, kadınları yüreklendirmek ve başarabileceklerinin sınırsız olduklarını göstermek istiyoruz.”

28-29-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Etabı’nın ilk yarışı olan ve Caddebostan – Adalar parkurunda gerçekleşen Mavi Vatan Kupası’nda ekip, IRC4 sınıfında ikincilik derecesi elde etti. Cumhuriyetin Kızları; Kadınlar, Üniversiteliler ve IRC4 sınıflarında mücadele ediyor.

Etabın ikinci yarışı olan ve boğaz parkurunda gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda ise ekibe oyuncu Melisa Sözen de eşlik ederek destek verdi. Etabın son yarışı olan ve Moda-Adalar parkurunda gerçekleşecek olan Barbaros Hayreddin Paşa Kupası’nın ardından derecelerin tamamı 30 Ekim Pazar günü saat 20:00’da Tersane İstanbul’da gerçekleşecek ödül töreni ile duyurulacak.

kodex2

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar