16.2 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelMarmaris Uluslararası Yarış Haftası

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

Marmaris Uluslararasi Yat Kulübü tarafından düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası`nın Otuzdördüncüsü 28 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

34 yıldır aralıksız düzenlenen, ülkemizin ve Doğu Akdeniz’in en yüksek katılımlı yelkenli yat yarışı, bugüne kadar yaklaşik 30 değişik ülkeden binlerce  yelkenciyi konuk etti. Bu yıl Yarış Haftası’na 15 farklı ülkeden 1000 civarında yelkencinin 110 tekneyle katılması bekleniyor.

Yarış sonrası etkinlikler ve ödül törenleri yarışın ve haftanın en önemli destekçilerinden olan Netsel Marina içinde kurulan 1500m2`lik dev çadırda gerçekleşecek.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu olarak, turizm sezonu sona ererken hem sosyal hem de ekonomik olarak Marmaris`e çok önemli katkıları olan etkinliğin daha da gelişmesi için herkesin desteğinin gerektiğini belirtiriz.

Gün sponsorumuz olan Setur Marinaları’na; destekleri için Marmaris Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

 

MIYC Yönetim Kurulu

 

En İyi Kostümlü Ekip Yarışması

“EN İYİ KOSTÜMLÜ EKİP YARIŞMASI”

KATILIM KOŞULLARI VE KURALLAR

TARİH VE SAAT : 31 Ekim 2023, 21:30

YER           : Yarış Merkezi, Netsel Marina / Marmaris

 1. 34. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası (MIRW)’a kayıt yaptıran her tekne, yarışan ekibi içerisinden oluşturduğu en az üç kişilik bir takımla yarışmaya katılabilir.
 2. Takımların tüm üyeleri aynı temalı veya takımın her üyesi farklı temalı kostümlerle yarışmaya katılabilir.
 3. Sadece baskı içeren tişörtler yarışmaya katılmak için yeterli değildir, bu tür takımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Yarışmaya katılacak takımlar, kayıt formunu eksiksiz doldurup en geç 30 Ekim 2023 günü saat 15:00’e kadar MIRW Organizasyon Komitesine ulaştıracaklardır. Bahse konu süreden sonra yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 5. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 6. Takımlar kostümlerini kayıt sırasına göre Yarış Merkezi’nde yapılacak akşam partisinde en az 3, en çok 5 dakika süreli bir dans/show eşliğinde jüriye sunacaklardır. Sunum için arzu edilen müzik kayıt formunda belirtilecek veya kayıt formu ile birlikte mp3 formatında Usb’de MIRW Organizasyon Komitesine verilecektir.
 7. Jüri, MIRW Organizasyon Komitesince seçilen 5 kişiden oluşacaktır.
 8. Jürinin her üyesi her bir takımı 5 puan üzerinden değerlendirecek ve en çok toplam puanı alan ilk üç takım ödüllendirilecektir.
 9. İlk üç takım arasında eşitlik olması halinde, eşitlik bulunan takımlar arasında jüri oylama yapacak ve en çok oyu alan takım lehine eşitlik bozulacaktır.
 10. Ödüller;

Birinclik Ödülü       :  Yarışmaya katılan ekip üyelerine ücretsiz MIRW 2024 katılım hakkı

İkincilik Ödülü        :  Yarışmaya katılan ekip üyelerine %75 indirimli MIRW 2024 katılım hakkı

Üçüncülük Ödülü       : Yarışmaya katılan ekip üyelerine %50 indirimli MIRW 2024 katılım hakkı

Netsel Marina’dan Duyuru

Netsel Marmaris Marina MIRW Uygulamaları Duyurusu

 1. Marinaya giriş yapan teknenin yetkilisinin, tekne evrakları ile marina ofise müracaat ederek kalacağı süre zarfını içerir bağlama sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Tekne evrakları ve sigorta poliçesi önbüroya ulaşmamış olan teknelerin konaklamasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Söz konusu evraklar; tekne ruhsatnamesi, transitlog, geçerli sigorta belgesi, yetki belgesidir.
 2. Netsel Marmaris Marina’da bağlama sözleşmesi olmayan tekneler, 27 Ekim 2023 saat 12:00’den, 5 Kasım 2023 saat 12:00’ye kadar %50 indirimli olarak Marinamızda konaklayabilirler.
 3. Marinada yarış süresince misafir edeceğimiz teknelere, marinamız fiziksel imkanları çerçevesinde yer verilecektir. Teknelerin bağlama alanları liman ekibi tarafından belirli bir düzene göre planlanmıştır. Lütfen liman ekibinin direktiflerine harfiyen uyulmasını rica ediyoruz. İskele üzerinde bırakılan eşyaların güvenliğinden marina yönetimi sorumlu değildir.
 4. Marinada elektrik kullanabilmek için servis pedestal ücretinin ödenmesi ve marina önbürodan elektrik kartı alınması gerekmektedir. Pedestalde takılı olan bir fişi çıkartıp, elektrik aldığı tespit edilen tekne marina dışına çıkartılacaktır.
 5. Marinaya giriş – çıkışlarda marina yetkililerin tavsiyelerine, özellikle yarış dönüşlerinde marina yetkililerince yapılan düzene ve bağlama sırasına uyulması önemle rica olunur.
 6. İskele üzerine çöp bırakılmaması konusunda gereken özenin gösterilmesini rica ederiz. Bu gibi durumları tespit edenlerin VHF kanal 72’den marina yönetimi ile irtibata geçmesini öneririz.
 7. Marinaya giriş çıkışlarda kullanılacak haberleşme kanalı VHF 72 ‘dir. Marinamızın çağrı kodu “Port Marmaris” veya “Netsel Marina” dır. Marinaya giriş ve çıkışlara palamar hizmeti almak zorunludur.
 8. Yarış haftasında, yarışa katılacak tüm tekne mürettebatlarından Türk kültürü ve değerlerine saygılı tutumlar sergilemelerini önemle rica ederiz.
 9. Marina içerisinde yelken açmak yasaktır. Yarış dönüşlerinde yelkenlerinizin kapalı konuma getirildiğinden emin olup, motor marifeti ile marinaya giriş yapmanızı rica ederiz.
 10. İskele üzerinde çadır kurmak, şemsiye bulundurmak uyku tulumu kullanmak yasaktır. Tekne malzemelerinin iskele üzerlerinde geçişleri engellemeyecek şekilde konumlandırılmasını rica ederiz.
 11. Yarış haftası programı kapsamında; Marinamızı ziyaret edecek yatlarımız ile ilgili Setur Marinaları İşletme Yönetmeliğinde yer alan hükümler uygulanacak olup, 11. www.seturmarinas.com adresimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar