30.7 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelMirpuri Vakfı Yelken Kupası 2022 Filo Kuruyor

Mirpuri Vakfı Yelken Kupası 2022 Filo Kuruyor

Mirpuri Vakfı Yelken Kupası 2022 Filo Kuruyor

Mirpuri vakfı yelken kupası 2022 filo kuruyor; Bu yılki Mirpuri Vakfı Yelken Kupası‘nın bu hafta sonu 9-10 Temmuz tarihlerinde Cascais, Portekiz’de başlaması planlanıyor.

Mirpuri Vakfı Yelken Kupası 2022 Filo Kuruyor
Mirpuri Vakfı Yelken Kupası 2022 Filo Kuruyor
  • Portekiz’in bu yılın en çok beklenen ve prestijli yarışları 9-10 Temmuz tarihleri ​​arasında Cascais’te yapılacak.
  • NHC, ORC, VO65 SB20, Optimist ve NHC dahil olmak üzere çeşitli sınıflarda iki günlük yelken.
  • 2021‘e katılan Mirpuri Foundation Racing Team, kendi evlerinde yarışmak için geri dönüyor.
  • Mirpuri Vakfı tarafından sağlanan ve okyanusun sağlığını iyileştirmeye yönelik projelere bağışlanan rakiplerin giriş ücretine sahip, sürdürülebilir, plastik içermeyen bir etkinlik.
  • Prestijli Mirpuri Vakfı Okyanus Ödülü, okyanus sağlığının sürdürülebilirliğine yönelik en yenilikçi yaklaşım için ikinci kez verildi.

Regatta, 2020 yılında konuya farkındalık getirmek ve deniz yaşam alanlarını korumak için fon oluşturmak amacıyla Mirpuri Vakfı aracılığıyla oluşturuldu. Sürdürülebilir etkinliğin üçüncü yılı, Portekiz Donanması’ndan Navio Patrulha Oceanico Sines‘in 9 Temmuz Cumartesi günü öğlen.

Cascais Körfezi‘ne heyecan verici yarışlar getirmeyi vaat eden iki günlük yarış boyunca, üst düzey VO65 ve VO70 yarış teknelerini içeren beş sınıfa yayılmış çarpıcı bir giriş listesi yer alacak.

Geçen yıl rekor kıran katılımın ardından, etkinliğe 10’dan fazla ülkeden 100’den fazla tekne, çeşitli sınıflarda kaydoldu. Genç denizci sınıfları bu yılki edisyonun ana odak noktasıdır.

Seyirciler için başlıca ilgi çekici yerlerden biri, Ocean Race Europe‘un 2021’deki ilk baskısının kazananlarını ve suya giden Mirpuri Vakfı Yarış Takımı‘nı izleme şansı olacak. Cascais’ten gelen profesyonel ekip, kaptanlığını Volvo Ocean Race galibi Jack Bouttell‘in yaptığı VO65 gemileri Racing for the Planet ile yarışacaklar. Teknede Bouttell’in yanında, civardaki en iyi yedi açık denizci ve yerel Portekizli Olimpiyat süper starı Mariana Lobato var.

Kaptan Jack Bouttell şunları söyledi: “Hepimiz kendi sularımızda tekrar yarışmayı dört gözle bekliyoruz ve bu hafta Cascais’te antrenman yapacağız, bu da etkinliğe doğru ilerliyor. Sponsorunuzun adını taşıyan bir etkinlikte yarışmak belirli bir düzeyde ekstra getiriyor baskı, ama geçmişte burada iyi iş çıkardık ve güzel kupa için yarışmayı dört gözle bekliyorum.”

Etkinlik Mirpuri Vakfı ve Clube Naval de Cascais aracılığıyla düzenleniyor 2022 baskısı, önceki sürümlerin temeli üzerine inşa edilecek ve Cascais Şehri ile birlikte dünyanın her yerinden denizcilere ev sahipliği yapacak.

Mirpuri Vakfı Kurucusu Paulo Mirpuri şunları ekledi: “Cascais Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Carlos Carreiras’ın devam eden desteğini memnuniyetle karşılıyoruz ve önceki baskıların başarılarını geliştirmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. Regatta, yarışın en önemli noktalarından biri haline geldi. Yıllık yelken takvimi ve dünyanın dört bir yanından yarışmacıları ve ailelerini yelken kutlamamız için Cascais’e davet etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Mirpuri vakfı yelken kupası 2022
Mirpuri vakfı yelken kupası 2022

Cascais Belediye Başkanı Carlos Carreiras şunları söyledi: “Bir şehrin bakış açısından, tekne yarışı sadece muhteşem bir spor etkinliği olarak değil, aynı zamanda çevre bileşeni olarak belediyemizle uyumlu bir şekilde ün kazanıyor. Denizlerin ve deniz ekosistemlerinin korunması aynı zamanda Cascais şehri büyük değer veriyor. Bu yılki etkinliği sabırsızlıkla bekliyoruz ve yelken sporu dostlarımızı güzel şehrimiz Cascais’te ağırlıyoruz.”

Yarış 10 Temmuz Pazar günü devam edecek ve bu hafta sonu ana etkinlik olan tekne yarışının ödül töreniyle sona erecek. Muhteşem Mirpuri Foundation Sailing Trophy, hat onurunun kazananına takdim edilecek ve 2021’de kupayı kazanan 107ft Green Eyes süperyat tarafından korunacak.

Yarış sınıfları ve diğer etkinlikler için verilen birçok ödülün yanı sıra, bilim camiasındaki mükemmelliği onurlandırmak için en prestijli Mirpuri Vakfı Okyanus Ödülü verilecektir. Okyanusun sağlığını olumlu yönde etkilemek için oluşturulan en yenilikçi araştırma projesini tanır.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar