17.9 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerOptimist Milli Takımımıza 2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’nda Başarılar .

Optimist Milli Takımımıza 2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’nda Başarılar .

2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası

2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’nın başladı. Optimist Milli Takımımız ev sahibi ülke olarak şampiyonanın gerçekleşeceği Bodrum Belediyespor Kulübü Yelken Tesisleri’nde hız kesmeden antrenmanlarına devam ediyor.

Ay yıldızlı formamızı gururla taşıyan Milli Sporcularımız Görkem Arda Koçak, (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) Kutsal Güneş Kutsal, (Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü) Ali Poyraz Özdemir, (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) Yağız Efe Üze (Fenerbahçe Doğuş Yelken) Medine Havva Tatlıcan (Fenerbahçe Doğuş Yelken) ve antrenörlerimiz Alican Selcik ve Gökhan Durkal’a başarılar diliyoruz.

Katılımcı Sayısı

2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’nın dünyanın 62 ülkesinden 282 sporcunun katılımıyla,tarihindeki en yüksek katılımcı sayısına ulaşıldı. Şampiyona için 240 optimist teknesi taşındı.

Daha önce Türkiye’de Düzenlenen Optimist Dünya Şampiyonalar’ı

Tarihi boyunca bir kez 1976 yılında Kocaeli Yarımca’da, bir kez de 2008’de İzmir’de gerçekleşen Optimist Dünya Şampiyonası bu yıl üçüncü kez Türkiye’de, 2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası adıyla Bodrum’da yapılıyor. Dünya çapında 62 ülkeden 282 sporcunun katılım sağladığı şampiyona, tarihindeki en yüksek katılımcı ülke sayısına ulaşarak yeni bir rekora imza atıyor. Çetin bir rekabetin beklendiği yarışlarda, dünyanın dört bir yanından ülkelerini temsil eden 15 yaş ve altı en iyi yelkenciler yeteneklerini test edecek.

Alıntı TYF

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar