21.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarPrefabrik Ev

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev

Prefabrik evler, günümüzün en çok tercih edilen ev türlerinden birisidir. Amerika gibi ülkelerde hemen hemen ev prefabrikken Türkiye de daha çok betonarme yapılar görülmekteydi. Tabii bu durum son zamanlarda değişti ve artık Türkiye’de de birçok kişi prefabrik evleri tercih ediyor. Prefabrik evlerin bu denli popüler olmasının ise birçok sebebi var. Bu sebeplerden en büyüğü, prefabrik evlerin ucuz olması. Bir diğer sebep ise prefabrik evlerin inşa süresinin kısa olmasıdır. Prefabrik evlerin betonarme evlerden daha çok tercih edilmesinin asıl sebebi ise dayanıklılıktır. Ortalama bir prefabrik ev bile büyük depremlerden en az zararla kurtulur. Prefabrik evler 1+1 modelden başlayarak 4+1 modele kadar gider. Hatta villa ve dublex prefabrik evlerde bulunmaktadır. Son olarak prefabrik evler, birçok kişiye göre betonarme yapılardan görünüm olarak çok daha iyidir. Prefabrik evlerin yapımında kullanılan ağaç türleri, onların betonarme yapılardan daha iyi gözükmesini sağlamaktadır.

Prefabrik Ev Montaj Süresi

 

Prefabrik evlerin montaj süresi oldukça kısadır. Ortalama bir prefabrik ev montajı bir haftada tamamlanmaktadır. Prefabrik evlerin zemine montaj edilmesinin belli başlı zorlukları vardır. Bir prefabrik ev, ankraj ve çelik dübellerle zemine sabitlenir ve daha sonra sağlamlaştırılır. Bu sistem sayesinde prefabrik evlerin dayanıklılığı artmaktadır. Bir prefabrik evin montajı sırasında birden fazla işçi çalışır ve her işçiye ayrı bir görev düşer. Montaj sırasında birden fazla işçinin olması sayesinde evlerin montajı bir hafta, en fazla 15 gün içinde tamamlanmaktadır. Tabii villa prefabrik evlerde bu süre biraz daha uzayabilir.

 

Prefabrik Evler ve Sağladıkları Tasarruf

 

 

Prefabrik evlerin en çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ucuz olmasının yanı sıra sağladığı tasarruftur. Prefabrik evler, diğer ev modellerine oranla çok daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu sayede sürekli enerji kullanımı olsa bile faturalarınız kabarık gelmez. Duvar panelleri ve çatı sistemiyle gelen prefabrik evler sayesinde aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

 

 

Prefabrik evlerin birbirinden farklı ve güzel birçok modeli bulunmaktadır. Son zamanlarda türkiyede en çok 2+1 ve 3+1 müstakil evler tercih edilmektedir. Deniz kıyısına yakın yerlerde bulunan prefabrik evlere yoğun ilgi duyulmaktadır. Ayrıca villa prefabrik evler de yine oldukça revaçtadır. Günümüzde insanların birçoğu, betonarme villalardansa prefabrik villaları tercih ediyor. Doğayla iç içe yaşamak isteyen kişiler isekonteyner prefabrik evleri tercih ediyor. Konteyner prefabrik evler, en ucuz prefabrik ev modeli olarak bilinmektedir.

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar