35 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelQTerminals Antalya Limanı 5 Nisan’da Kruvaziyer Sezonunu Açıyor

QTerminals Antalya Limanı 5 Nisan’da Kruvaziyer Sezonunu Açıyor

Kruvaziyer sezonunu açmaya hazırlanan QTerminals Antalya Limanı, 5000’e yakın yolcusuyla Alexandria limanından gelecek olan lüks yolcu gemisi Mein Schiff 6’yı ağırlayacak.

Akdeniz’in en önemli limanlarından biri olan QTerminals Antalya, kruvaziyer sezonunu açıyor. Sezonun ilk kruvaziyer gemisini ağırlamaya hazırlanan Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, Alexandria limanından gelecek olan Malta bayraklı lüks yolcu gemisi Mein Schiff 6’ya ev sahipliği yapacak. 295 metreyi aşkın uzunluğu ve yaklaşık 99 gross tonluk ağırlığıyla dev geminin 5 Nisan’da limana demirlenmesi bekleniyor.

İnen ve binen 4000 yolcusu ve 919 mürettebatı bulunan Mein Schiff 6 gemisi, en son 2022 yılında Antalya’ya gelmişti. Gemideki yolcular, Antalya’nın tarihi yerlerini gezerek, alışveriş yapacak.

Kruvaziyer turizmi açısından yoğun bir yıl olacağını söyleyen QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “Yıl sonuna kadar rezervasyonlar doğrultusunda 30 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 40bin yolcuya ulaşacağımızı öngörüyoruz” dedi ve ekledi: “QTerminals Antalya Limanı, liman tesislerinin kapasitesi ve hizmet kalitesiyle Akdeniz’de iç ve dış turizm açısından önemli bir role sahip. Antalya’yı mevcut potansiyeliyle Doğu Akdeniz’de yeni bir dönüş merkezi hâline getiriyoruz.”

Toplam 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesine sahip olan QTerminals Antalya Limanı’nda, 1830 metrekare yolcu terminali ve kruvaziyer yolcularına hizmet veren 1000 metrekare bagaj alanı bulunuyor.

Türkiye’nin gelişme potansiyeli en yüksek limanlarından biri olan QTerminals Antalya Limanı, İzmir – Mersin arasındaki yaklaşık 700 deniz mili kıyı şeridindeki en büyük organize liman olarak hizmet veriyor. Yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, temiz su temini ve atık toplama hizmetlerinin yanı sıra bagaj işlemleri de dâhil olmak üzere tam terminal hizmetleri sunan QTerminals Antalya Limanı, yılda yaklaşık 200 bin yolcuya ev sahipliği yapıyor.

 

Önceki Haber

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar