26.2 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelQTerminals Antalya Limanı, Lüks Yolcu Gemisi Vista’yı Ağırladı

QTerminals Antalya Limanı, Lüks Yolcu Gemisi Vista’yı Ağırladı

QTerminals Antalya Limanı, lüks yolcu gemisi Vista’yı ağırladı.

Marshall Adaları bayraklı lüks yolcu gemisi Vista, Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı’na çıkarma yaptı. Bodrum’dan gelen Vista; yaklaşık 1205 yolcusuyla beraber, QTerminals Antalya Limanı’na demir attı. Kruvaziyer turizminde yoğun bir yıl geçirdiklerini belirten QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, yıl sonuna kadar 30 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 40.000 yolcuya ulaşacaklarını öngördüklerini söyledi.

241,9 metre uzunluğunda Marshall Adaları bayraklı lüks yolcu gemisi Vista QTerminals Antalya Limanı’na demir attı. Yaklaşık 1205 yolcuya ev sahipliği yapan Vista, 780 mürettebatı ile Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı’na ulaştı.  Tüm yolcular, Antalya’da alışveriş yaparak, şehirde vakit geçirmenin tadını çıkardılar.

Yıl sonuna kadar 40 bin yolcuya ulaşılacak

QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu yıl kruvaziyer turizmi açısından yoğun bir yıl yaşıyoruz. Yıl sonuna kadar rezervasyonlarımız doğrultusunda, 30 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 40.000 yolcuya ulaşacağımızı öngörüyoruz. QTerminals Antalya, liman tesislerinin kapasitesi ve hizmet kalitesiyle Akdeniz’de iç ve dış turizm açısından önemli bir role sahip. QTerminals Antalya Limanı’nı mevcut potansiyeliyle Doğu Akdeniz’de yeni bir dönüş merkezi hâline getiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin gelişme potansiyeli en yüksek limanlarından biri olan QTerminals Antalya; İzmir – Mersin arasında, yaklaşık 700 deniz mili kıyısı şeridinde yer alan en büyük organize liman olarak hizmet veriyor. Yılda yaklaşık 200.000 yolcuya ev sahipliği yapan QTerminals Antalya Limanı, yolcu gemilerine; kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, temiz su temini ve atık toplama hizmetleri ile bagaj işlemleri ve tam terminal hizmetleri sunuyor. Toplam 370 metre uzunluğunda, 2 kruvaziyer iskelesine sahip QTerminals Antalya Limanı; 1830 metrekare yolcu terminali ve 1000 metrekare bagaj alanı ile ziyaretçilerine hizmet veriyor.

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar