31.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerRS Aero Dünya Şampiyonası Cascade Locks, Oregon, ABD'de

RS Aero Dünya Şampiyonası Cascade Locks, Oregon, ABD’de

RS Aero Worlds yarışması 02.07.2022 tarihinde yani bugün sona erdi. Kıyasıya süren rekabetçi bir yarışma olduğu söylenebilir.

RS Aero Dünya Şampiyonası Cascade Locks, Oregon, ABD’de

Son iki yarışın seriyi kapatması planlanıyor ve kazanılması gereken birçok üst sıra vardı. Heyetin teknesini demirleyen zincirin kuvvetli rüzgarın gücüne dayanması için kısa bir süre bekledikten sonra yola çıktık. Hat hattı başlangıç ​​noktasının limanına olan sapma çok açıktı ve sağa doğru yükselen gelgit baskın kazanç özelliği haline geldi. En cüretkar port tack el ilanlarını almaya istekli ve yetenekli insanlar bir ödül aldı!

RS Aero Dünya Şampiyonası Cascade Locks, Oregon, ABD'de
RS Aero Dünya Şampiyonası Cascade Locks, Oregon, ABD’de

RS Aero 5s Dieter Creitz (ABD) zaferi ve aynı zamanda iki birincilik ile en üst Genç (U22) unvanını aldı ve genel klasmanda 2. olan Seattle kulüp arkadaşı Ryan Zehnder‘e (ABD) karşı açık bir zafer kazandı. Santa Barbara ve Dublin‘den Yannick Gloster (ABD) 3. sırada ve listenin başında son sırada yer aldı. Caroline Young, yarışların son aşamalarında podyuma agresif bir saldırı düzenlemişti. 4. bitirdi ve en iyi kadın oldu. Roy Van Maanen (IRL) 5. oldu ve en iyi Grand Masters oldu (O55). Jacques Kerrest, Grand Master‘ı (O65) 6. sırada aldı.

RS Aero 7s Dalton Bergan (ABD) zaten şampiyonluğu kazanmıştı ve yarışta ikinci bir zafer elde etmişti, ancak en üst podyumun kalan yerleri için rekabet edecek hiçbir şey yoktu. Noah Rees (GBR) büyük rüzgarda son derece zor bir gün geçirdi ve 4. sıraya düştü. Jay Renehan (ABD) ve Peter Barton (GBR) her yarışta birer puan farkla yer değiştirdiler, ancak zafer her iki yarışta da Jay’e verildi.

Silver ve en iyi Grand Master (O55), teknelerden üçü son kavança noktasının yakınında düzleştiğinde ve Peter’ın son yarış için bir puan farkı umudunu mahvettiğinde. Genel sıralamada 5. olan ve hem final hem de ilk etkinlikleri kazanan, aynı zamanda 1. Büyük Usta (O65) olan Carl Buchan oldu. Jack Miller son gün 5,6’lık etkileyici bir galibiyet elde ederek genel klasmanda 6. ve 1. Genç (U22) oldu.

RS Aero 9’ların yarışında, büyük bir esinti geçerken her şey bu podyumla ilgiliydi. Dan Falk (ABD) unvanı çoktan kazanmıştı Ancak Keith Hammer (ABD), aynı zamanda en iyi usta olan (O65) Bronz’da Michael Johnson’ın (ABD) elinde 2.01 puan alarak bronza adım attı.

RS Aero Şampiyonası tarihindeki başka hiçbir yarışta, genellikle 30+ knot’luk rüzgar yelken hızları ve aynı zamanda uzun mesafe yarışı ile elde edilen çabanın ödülleri bu kadar zor olmamıştı. Ödüller, tüm yarışları tamamlayan ve sonuç sayfası tersine çevrildikten sonra en iyi dereceye giren yarışçıya verilecektir. RS Aero 7’lerde Jeff Dunmall (CAN) ve RS Aero’da Aero 5’lerde Catherine Gloster (ABD), her yarışı aşırı rüzgarlar ve zorlu sörf ile bitirdikleri için övülüyor.

RS Sailing tarafından sağlanan ekteki RS Aero Worlds kupalarının yanı sıra Rooster ve Yatlar için Yalıçapkını Halatları tarafından sağlanan çarpıcı ödüllerin takdim edildiği ödül töreni düzenlendi . Columbia Gorge Regatta için Decal Gloster Memorial Trophy oldu Bu yıl, RS Aero Worlds’de de kazanan 3 filo adına sunuldu.

Başlangıç ​​çizgilerinin dengeli olmasını ve parkurun önyargılı olmasını sağlamak için son derece zorlu bir göreve sahip olan Yarış Komitesi ekibindeki herkese teşekkürler. Uluslararası Jüri, yarışımızın adil ve eğlenceli olmasını sağlamak için yarışa göz kulak olmak için harika bir iş çıkardı. Ayrıca gözlemlerinin eğlenceli, bilgilendirici özetlerini ve ceza raporlarını da verdiler. Columbia Gorge Yarış Birliği, ancak Seattle RS Aero filosunun bir parçası olan yarış komitesi ile harika bir yarış yaptı.

RS Aero Worlds destekçilerinin tüm üyelerine teşekkür ederiz – West Coast Sailing, RS Sailing, Seattle YC Foundation, Prism Kites, Rooster ve Kingfisher Ropes.

Ödül töreni, 2023 yılında Cagliari’ye yakın Calasetta ada kentinde düzenlenecek Sardunya RS Aero Dünya Şampiyonası’nın tanıtılmasıyla sona erdi. 24-28 Temmuz tarihleri ​​arasında. Sürekli büyüyen İtalyan filosu, Uluslararası RS Aero Class’tan muhteşem plajları, ucuz konaklama yerleri ve tabii ki lezzetli yemekleri ile destinasyonlarından birine hoş geldin demek istiyor.

Yarışın tüm detayları için inceleme yapabilirsiniz.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar