16.4 C
İstanbul
Pazar, Nisan 14, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarSanal Ortamda İtibar

Sanal Ortamda İtibar

Sanal Ortamda İtibar

Sanal ortam ve araçları kuruluşlara bir çok kolaylık ve yeni iletişim stratejileri geliştirme imkânı sunmaktadır. İnternetin ilk kullanılmaya başlandığı dönemlerde kuruluşlar tanıtımlarını yapmak ve itibar ve imaj sağlamak için web sayfalarından yararlanmaya başlamışlardır. İnternet kullanımının artışı ve kullanıcıların talep ve isteklerine paralel olarak gelişen farklı yazılımlarla interaktif uygulamalara geçmişler ve hedef kitleleri ile birebir ve etkileşimli iletişim uygulamalarını kullanmaya başlamışlardır. Zaman içinde kuruluşlar için sanal ortamda iletişim kurarak bilgi alışverişinde bulunmaktır. Kuruluşlar ürünleri, hizmetleri ve imajları konusunda çeşitli sosyal ağlarda bloglarda yer alan diğer kullanıcıların görüşlerini önemsemektedir. Sanal ortamda var olan sayısız blog ve toplumsal paylaşım ağları sayesinde kuruluşların itibar yönetimi her geçen gün internet kullanıcılarının kontrolüne geçmektedir.

İnternette kuruluşlarla ilgili herhangi bir bilgi çok çabuk yayılabilmektedir. Birde bu bilgi olumsuz ise yayılma hızı daha da çok hızlı olur. Mal ve hizmetlerle ilgili bir olumsuzluk, anında bloglarda ya da toplumsal paylaşım ağlarında yayılabilmektedir.

Sosyal medya bir çok özelliği ile geleneksel medyadan ayrılmaktadır. İnternet ortamında birey, kuruluşların mesajlarını kişisel olarak değerlendirmekte, paylaşmakta ve arkadaşları arasında tartışmaktadır. Bir kuruluş ya da marka hakkındaki tartışmaya isteyen herkes dahil olabilir. Bu durumu birçok alanda görebiliriz. Geleneksel medyanın temelini oluşturan zaman ve mekan 7 gün 24 saat interaktif bir ortamda bilgi akışı devam etmektedir. Küçük bir konu bir blogda başlayıp büyüyüp bir sorun oluşturabilir. Gerek gerçek kişilerin gerekse tüzel kişiliklerin itibarının korunması içim forumların, blogların kontrol edilmesi gerekir. Son yıllarda en çok etki yapan bloglardan biri olan twitter da kişiye karşı yapılan hakaretler, kötülemelere karşı dava açılması örnek teşkil eder. İnternet ortamında devletin kısıtlamaları yetmediği için kişilere daha çok görev düşmektedir.

Okuyucularımızdan gelenler

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar