26.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelSirena Marine 2024'e Hızlı Girdi

Sirena Marine 2024’e Hızlı Girdi

SIRENA MARINE 2024’E HIZLI GİRİŞ YAPTI

Türkiye’nin küresel tekne üreticisi Sirena Marine, 2023’te büyümesini sürdürürken 2024 siparişlerini de şimdiden tamamlayarak üretim planlamasını doldurdu.

Türkiye’nin küresel tekne üreticisi Sirena Marine, 2023’te güçlü büyümesini sürdürdü. Dünyanın dört bir yanına tekne ihraç eden Sirena Marine’in %100 yerli işçilikle ürettiği tekneleri, 2023’te de kalitesi, yaratıcılığı ve el işçiliği ile Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın önde gelen pazarlarında öncü olmaya devam etti.

2023’ün Sirena Marine için çok başarılı bir yıl olduğunu dile getiren Sirena Marine Ticari Direktörü Ali Onger, “2023’te talep o kadar yoğundu ki kapasitemizi yüzde 20 artırdık. Bu kapasite artışına rağmen 2024 için aldığımız siparişlerimizi şimdiden tamamlayarak üretim planlamamızı doldurduk. Amerika pazarında çok güçlüyüz. Bugün kadar Sirena Yachts markasıyla ürettiğimiz 100’ün üzerindeki teknenin yarısını ABD pazarına gönderdik. Amerika’da kendi segmentimizde ilk üç arasındayız. İspanya, İtalya ve Fransa gibi güçlü olduğumuz diğer pazarlardan sonra Avrupa’da önümüzdeki yıl İngiltere pazarına da girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Asya’da da Çin, Tayland ve Hong Kong gibi ülkeler de radarımızda olacak. Tekne boyutlarımızı büyüterek yeni modellerimizle dünya pazarlarında ve Türkiye’de büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Sirena Marine çatısı altında, “Azuree, Euphoria ve Sirena Yachts” olmak üzere üç marka için üretim yapıyor. Üretimini Bursa Orhangazi’de 150 dönümlük bir alana yayılmış entegre tesiste 1000’in üzerinde çalışan ile yürütüyor. Ayrıca RMK Tersanesi içinde bir hangarı bulunan Sirena Marine, ayrıca bu yıl Yalova’da da yeni bir yatırım yapmış bulunuyor. 2016’da kendi yarattığı Sirena Yachts markasıyla son derece rekabetçi olan lüks motoryat sektörüne Türkiye’nin ilk seri yat üreticisi olarak giren Şirket, Sirena Yachts ile tüm dünyada adından söz ettiriyor. Sirena Marine bugün Türkiye’nin küresel tekne üreticisi olarak el işçiliği, yaratıcılığı ve kalitesi ile dünyanın dört bir yanında tekne severlerin ilk tercihlerinden biri haline gelmiş durumda. Bugüne kadar 500’den fazla tekne üreten Sirena Marine, üretiminin yüzde 80’ini ihraç ederken son yıllarda Türkiye’deki tekne severlerden de ciddi bir talep görmeye başladı.

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar