11.9 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarTarihi Okul Gemileri

Tarihi Okul Gemileri

Tarihi Okul Gemileri

Tarihi okul eğitim gemileri, denizcilik eğitimi ve deneyimi sağlamak amacıyla kullanılan, genellikle eğitim kurumlarına veya deniz kuvvetlerine ait olan gemilerdir. Birçok ünlü tarihi okul eğitim gemisi bulunmaktadır ve bunlardan bazıları şunlardır:

Amerikan Gemi Eagle (USCGC Eagle): Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik Akademisi’ne ait bu eğitim gemisi, Almanya’da inşa edilmiştir ve 1946 yılında II. Dünya Savaşı’nın ardından savaş tazminatı olarak ABD’ye devredilmiştir. 90 metrelik uzunluğu ve üç direkli barkentiniyle ünlüdür.

İtalyan Gemi Amerigo Vespucci: İtalya Deniz Akademisi’ne ait olan Amerigo Vespucci, 1931 yılında hizmete girmiştir. 100 metrelik uzunluğu ve dört direkli yapısı ile dünyanın en büyük yelkenli eğitim gemilerinden biridir.

Alman Gemi Gorch Fock: Almanya Deniz Kuvvetleri’ne ait olan Gorch Fock, 1933 yılında inşa edilmiştir. Dünya savaşlarında birkaç kez yıkıldı ve yeniden inşa edildi. 82 metrelik uzunluğu ve üç direkli yelken yapısı ile ünlüdür.

Rus Gemi Kruzenshtern: Rusya Deniz Akademisi’ne ait olan Kruzenshtern (eski adıyla Padua), 1926 yılında Almanya’da inşa edilmiştir. 114 metrelik uzunluğu ve dört direkli yapısı ile dünyanın en büyük yelkenli gemilerinden biridir.

STS Leeuwin II: Avustralya’nın gençlik denizcilik eğitimi için kullanılan Leeuwin II, Hollanda’da inşa edilmiştir ve 1988 yılında Avustralya’ya getirilmiştir. 55 metrelik uzunluğu ve üç direkli yapısı ile dikkat çekmektedir.

 Danmark: Danimarka Deniz Akademisi’ne ait olan Danmark, 1933 yılında inşa edilmiştir. 78 metrelik uzunluğu ve üç direkli yapısı ile Danimarka’nın en ünlü eğitim gemilerinden biridir.

İspanyol Gemi Juan Sebastián Elcano: İspanya Deniz Akademisi’ne ait olan Juan Sebastián Elcano, 1927 yılında hizmete girmiştir. 113 metrelik uzunluğu ve dört direkli yapısı ile İspanya’nın en büyük eğitim gemisidir.

Japon Gemi Nippon Maru: Japonya Deniz Akademisi’ne ait olan Nippon Maru, 1930 yılında inşa edilmiştir. 97 metrelik uzunluğu ve dört direkli yapısı ile Japonya’nın önemli eğitim gemilerinden biridir.

Avustralyalı Gemi Young Endeavour: Avustralya’nın gençlik denizcilik eğitimi için kullanılan Young Endeavour, 1987 yılında Birleşik Krallık’tan hediye olarak alınmıştır. 44 metrelik uzunluğu ve üç direkli yapısı ile ünlüdür.

Hollandalı Gemi Europa: Europa, Hollanda’dan dünya çapında seyahatler yapan bir eğitim gemisidir. 1911 yılında inşa edilmiştir ve klasik bir üç direkli barkentindir.

Norveç Gemi Statsraad Lehmkuhl: Norveç Deniz Akademisi’ne ait olan Statsraad Lehmkuhl, 1914 yılında inşa edilmiştir. 98 metrelik uzunluğu ve üç direkli yapısı ile Norveç’in en ünlü eğitim gemilerinden biridir.

yelkenci.org © Copyright

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
883 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar