29 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberlerİtalya – Garda’da Gerçekleşen Techno 293 Avrupa Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

İtalya – Garda’da Gerçekleşen Techno 293 Avrupa Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

İtalya – Garda’da Gerçekleşen Techno 293 Avrupa Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

05-16 Nisan 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Garda gölünde gerçekleşen ve dünyanın birçok ülkesinden toplamda 225 sporcunun katıldığı Techno 293 Avrupa Şampiyonası sona erdi. Garda gölünde ülkemizi, TYF Yelken Ligi yarışları sonrasında Milli Takıma seçilen 24 sporcu temsil etti.

9 ülkeden 31 sporcunun yarıştığı Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü), Techno 293 U13 Kızlar kategorisinde Parla Kabasakal (Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) Avrupa Birincisi ve 5.0 Altı U13 Kızlar klasmanında Nil Erdamar Avrupa Birincisi olurken, 8 ülkeden 53 sporcunun mücadele verdiği Techno 293 U13 Genel sınıfında Avrupa İkincisi Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü) oldu.

Techno 293 U13 Genel klasmanında Toprak Doğan 12. sırada, Eşref Jale (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 15. sırada,  Mert Toygar (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 24. sırada yer alırken, Techno 293 U13 Kızlar klasmanında Nisa Üstündağ (Urla Deniz Spor Kulübü) 4. sırada, Ada Oktem (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 15. sırada ve 5.0 Altı kategorisinde Ece Lina Ozut 5. sırada yer aldı.

9 ülkeden 38 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde Viktoria Derin Kaya (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 8. sırada, Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 10. sırada, Ela Baskak (Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 12. sırada,  Nehir Çakmak (İzmir Ferdi) 27. sırada yer aldı.

11 ülkeden 65 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Erkekler kategorisinde Toprak Kösele  (Urla Deniz Spor Kulübü) 9. sırada, Demir Joshua Alabalık (Torasan Yelken ve Su Sporları Spor Kulübü) 16. sırada, Kayhan Aslan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 27. sırada ve Eren Okay (Torasan Yelken ve Su Sporları Spor Kulübü) 34. sırada yer aldı.

9 ülkeden 31 sporcunun yarıştığı Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Defne Simay Başdağ (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 5. sırada, Yağmur Güzel (Urla Deniz Spor Kulübü) 7. sırada ve Defne Eğrilmez (İzmir Ferdi) 11. sırada yer aldı.

9 ülkeden 38 sporcunun yarıştığı Techno 293 U17 Erkekler kategorisinde ise Orhan Emre Kandemir (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 9., Adahan Topal (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 11. ve Ali Kerem Ertan (Gülbahçe Yelken ve Rüzgar Sörfü Spor Kulübü Yelken Şubesi) 24. oldu.

 

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

 

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar