18.7 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerÜlkemize 4 Yeni Kota

Ülkemize 4 Yeni Kota

Ülkemize 4 Yeni Kota

20 – 27 Nisan tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için son kota yarışı olan SOF Hyeres Last Chance Regatta yarışları sona erdi.

SOF Hyeres Last Chance Regatta yarışlarında kotayı alarak 26 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda; Nacra 17 kategorisinde Beste Kaynakcı ile Alican Kaynar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), 470 Karma kategorisinde Lara Nalbantoğlu ile Deniz Çınar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), IQ Foil Kadınlar kategorisinde Merve Vatan (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), Formula Kite Kadınlar kategorisinde Derin Atakan (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve aynı kotayı bir önceki yarışlarda ülkemize kazandıran ILCA 6 kategorisinde Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ve ILCA 7 kategorisinde Yiğit Yalçın Çitak (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ile beraber 6 farklı klasmanda Olimpik Sporcularımız ülkemizi temsil edecekler.

SOF Hyeres Last Chance Regatta’da Olimpik Sporcularımızın sıralaması ise şu şekilde:

Nacra 17 kategorisinde mücadele eden Beste Kaynakcı ile Alican Kaynar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) madalya yarışlarında ikinci olarak Gümüş Madalya’nın sahibi oldular.

470 Karma kategorisinde Lara Nalbantoğlu ile Deniz Çınar (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 5. sırada yarışı tamamlarken, Defne Danişmend ile Efe Tulçalı (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 8. sırada yarışı tamamlad��lar.

Formula Kite Kadınlar kategorisinde Derin Atakan (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 4. sırada yer alırken, Derin Deniz Sorguç (AKUT Spor Kulübü Yelken Şubesi) 8. sırada yer aldı.

IQ Foil Kadınlar kategorisinde Merve Vatan (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 5. sırada yarışı tamamlarken, Dilara Uralp (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 16. sırada yarışı tamamladı.

IQ Foil Erkekler kategorisinde Onur Cavit Biriz (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 10. Sırada yarışı tamamlarken, Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü) 26. sırada yer aldı.

Formula Kite Erkekler kategorisinde Ejder Ginyol (AKUT Spor Kulübü Yelken Şubesi) 24. sırada yer alırken, Derin Cem Baba (Muğla Ferdi) 29. sırada yer aldı.

Kotayı kazanan sporcuların yarıştığı ILCA 6 kategorisinde ise Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 15. sırada yarışı tamamlarken, ILCA 7 kategorisinde ise Yiğit Yalçın Çitak (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 21. sırada yer alırken, Berkay Abay (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) 46. sırada yer aldı.

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar