28.2 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerWily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro'nun 1....

Wily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro’nun 1. Etabını perçinledi

Wily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro’nun 1. Etabını perçinledi; Brittany, Port La Forêt körfezinde bitiş çizgisine giden heyecan verici bir maç yarışının sonunda, yaklaşık 560 deniz mili tek başına yarıştan sonra, 48 yaşındaki Fransız emektar Fred Duthil (Le Journal Des Enterprises) az farkla 1. Etabı kazandı. Geçen Pazar öğleden sonra Loire ağzında Saint Michel Chef Chef’den başlayan 53. La Solitaire du Figaro.

Wily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro’nun 1. Etabını perçinledi

2004 yılına uzanan bir La Solitaire kariyerinde beşinci etap galibiyetini perçinleyen Duthil, bitiş çizgisini 10:04:59 CEST/Fransa’da, ilk çıkışını yapan 37 yaşındaki çaylak Davy Beaudart’tan (Nautymor) sadece bir dakika ve bir saniye önce geçti. kursun son saatine girerken küçücük bir ipucu tutturmuştu. Çaylak tarafından yapılan küçük bir navigasyon hatası Duthil’in geçmesine izin verdi. Philip Hartz (Marine National Fondation de la Mer) saat 10:09:05’te yakın bir üçüncü oldu.

Duthil, bitiş çizgisinden yaklaşık üç mil uzakta, Beaudart yanlış şamandıraya yöneldiğinde rakibini geride bıraktıktan sonra, Beaudart’ı düz suda, kazananın her şeyi alır bir rüzgar ters sprintinde tek tek kaplayarak boğmayı başardı ve 10-12kt rüzgar.

1. Aşama Geçici Sonuçlar:

1 Fred Duthil (Le Journal de Enterprises) 3 günde 10:04:59saat 18saat 24dk 59saniye
2 Davy Beaudart (Nauty’mor) 10:06:00saat 3d 18s 26dk 00s + 1dk 1 saniye
3 Philippe Hartz (Ulusal Denizcilik Vakfı) la Mer) 10:09:05 3d 18s 29d 5s + 4dk 6ss
4 Jorg Riechers (GER, Alva Yachts) 11:10:36s 3d 19s 30d 36s +1s 5dk

Tüm sıralamaları buradan takip edebilirsiniz: TIKLA

Kazanan Hamle

Dün gece Duthil rotasını batıya, açık denizde Ushant TSS yasak bölgesinden geçecek şekilde ayarladı; bu, kendi adına dört La Solitaire podyumu olan ve 2020 yarışının son etabını bir benzer hareket. O, Beaudart ve Hartz, daha fazla esinti ile açık denizdeki hareketlerinden dolayı ödüllendirildiler. Bazı noktalarda Duthil, rakiplerinden iki ila dört deniz mili daha hızlıydı. Dün gece yarısından hemen önce, lider Nils Palmieri’nin (Takım Çalışması) yaklaşık yedi mil gerisinde 23. sıradaydı.

Bitirdikten sonra rahatlamış, rahatlamış bir Duthil gülümsedi, “Harika, iyi ama çok zor. Herkes o kadar formda ki, burada ve orada 50 metre yapmak için saatlerce savaşıyorsunuz. Ve sonra şöyle bir seçeneğiniz var. Bu işe yaradı.Karmaşık bir aşamaydı.Başlamak için biraz kaybettim ve Scillies’deki TSS’ye yetişmek zordu.İyi hazırlanmıştım ve seçenek, başlamadan önce yönlendiricilerimle baktığım bir şeydi. .Cephelerin batıdan geldiği bir senaryoydu.Havaya gittiğimde açık olduğunu biliyordum.Biraz tereddüt ettim çünkü geri dönmek için TSS’yi geçmekle ilgiliydi.Ama çıkışını bulmaya çalıştım. ön. Çok ilginçti.”

Son millerde bir şamandırayı kaçıran ve onun geçmesine izin veren Beaudart ile yapılan maç yarışı hakkında Duthil, “Körfeze girmek zordu, ikinci oldum ama bir şamandırayı kaçırdı ve ben geçtim. Ama 2005’te La Rochelle’e ulaştım. Finişe bir mil kala bir işareti unuttum ve bacağını kazanan Pietro d’Ali olduğu için bu zor bir anı. Ama dün gece hızlıydı ve benden öndeydi.”

Wily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro'nun 1. Etabını perçinledi
Wily French Silver Fox Fred Duthil, 53. La Solitaire du Figaro’nun 1. Etabını perçinledi

Dördüncü bitirme hedefinde Alman Jorg Riechers (Alva Yachts), podyumda bitirenler bu sabah 1000 saatte çizgiyi geçtiğinde bitiş çizgisine altı mil ile beşinci sıradaki yarışçıyı altı mil geride bıraktı. Riechers, 15 yıl aradan sonra ikinci La Solitaire mücadelesinde yarışın son 16 saatinde de büyük kazanımlar elde etti. Dün gece CEST 1800’de otuz ikinci sırada yer alan 53 yaşındaki Riechers, keskin bir şekilde batıya giden ilk kişilerden biriydi ve ilk uluslararası, Fransız olmayan bitirici olacak gibi görünüyor.

La Solitaire’de ilk zamanlayıcı olabilecek, ancak Lorient’in batısındaki Hennebont’tan tersane sahibi-yöneticisi olan Beaudart, 2001 ve 2018 yılları arasında bir düzineden fazla Mini650 sınıfı başarısı elde etti. Bu La Solitaire du Figaro, Beneteau’daki yalnızca üçüncü yarışı. Figaro 3 sınıfı ama o mükemmel bir teknisyen ve IMOCA sınıfında Louis Burton’ın uzun zamandır arkadaşı ve yardımcı kaptanıdır.

“Benim için çok yüksek ve düşük, gruba liderlik etmek çok yüksek ama ikinci bitirmek için biraz düşük. Orada seçtiğim seçenekten son derece memnunum. İşe yaradı. İnişte her şeyimi verdim. Çok eğlendik. İnanılmaz pistler yaptık! Harikaydı. Beklenmedik bir şey. Yapabileceğimi sanmıyorum. Bunu umuyordum. Bu sadece üçüncü Figaro yarışım. Pistte tamamen yeniyim. Tüm bunları nasıl yorumlayacağımı bilmiyorum.”

“Dört teknelik bir gruptuk. Yolda birini kaybettik ama dünden bu sabaha kadar savaştık. Sabahın erken saatlerinde Fred’i Penmarc’h altında geçtim ve o yine beni geçti. Süper yoğun. Bu La. Solitaire, işte böyle. Harika. Asla pes etme. Son iki saattir dümenin başındayım, uyuyamıyorum.”

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar