26.2 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerYalıkavak Marina,Halikarnas Kupası Etabı Yapıldı

Yalıkavak Marina,Halikarnas Kupası Etabı Yapıldı

Yalıkavak Marina,Halikarnas Kupası Etabı Yapıldı

Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası Etabı’na Ev Sahipliği Yaptı.

Türkiye’nin ve dünyanın en çok ödül alan ve Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası etabına yeniden 2024 yılında da ev sahipliği yapmaktan gurur duydu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl beşinci kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası etabı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli bir günde Yalıkavak Marina’dan başladı. Deniz ve yelken tutkunlarını bir araya getiren yarışta ekipler sınıflarına göre Rodos ve Simi adasının etrafında dönerek toplamda 250 deniz milinden oluşan zorlu bir parkuru tamamlayarak yine Yalıkavak Marina’da finiş verdiler. Denizde birkaç gün süren büyük mücadelenin ardından Halikarnas Kupası’nın takdim edildiği ödül töreni ise 25 Mayıs’ta Bodrum Kalesi’nde düzenlendi.

 

Yalıkavak Marina, Marina Direktörü Deniz Akaltan; “Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnası Kupası etabına bir kez daha ev sahipliği yapmanın haklı onurunu yaşıyoruz. Etkinlik boyunca yarışçılarımıza destek vermek ve onları ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk.Yalıkavak Marina olarak tam korunaklı bağlama alanlarımız, tecrübeli teknik servis ve modern altyapımız, en yüksek seviyede hizmet kalitemiz ve muhteşem konumumuz ile deniz sporları tutkunları için  muazzam bir alan oluşturduk. Yarışlara katılan tüm ekiplerin unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını umut ediyoruz. Yalıkavak Marina ailesi olarak, etkinliğin deniz sporlarına olan ilgiyi artırarak ülkemizin güzelliklerinin dünya ile paylaşılmasına umarız bir nebze katkımız olmuştur. Türkiye’nin Riviera’sı olarak bilinen Bodrum yarımadasını ve Yalıkavak Marina’yı  uluslararası platformlarda tanıtarak Türkiye’yi dünya çapında temsil etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği’nin katkılarıyla İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen bu görkemli organizasyonda dünyanın dört bir yanından gelen ekiplere ev sahipliği yaptı.

 

Deniz sporları içerisinde en saygın organizasyonlardan biri olan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışının bu yıl  Yalıkavak Marina etabına 16 ülkeden 26 ekip ve 300’ün üzerinde yarışçı katıldı.

 

Yalıkavak Marina Hakkında

Bodrum, Türkiye’de bulunan Yalıkavak Marina The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 ve 2022-2023 Yıllarının En İyi Süper Yat Marinası”, “2020-2021 Yılların En İyi Uluslararası Marinası” ödüllerine layık görülmüş ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ile derecelendirilmiştir. 2023 yılında da Türkiye’nin ve dünyanın en çok ödül alan ve yine Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, 5 Altın Çıpa Platin derecesi ile dünyanın ilk 10 marinası arasında yer alırken sürdürülebilirlik ve çevre koruma girişimleri sayesinde Mavi Bayrak ve Temiz Marina Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Yalıkavak Marina “UNICEF Platin Kanatlar” programının gururlu bir katılımcısıdır ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çaba göstermektedir.

 

620 yatı aynı anda ağırlayabilen ve 140 m uzunluğa kadar yatlar için birinci sınıf hizmetler sunan Yalıkavak Marina, dünyaca ünlü mağazalar, lüks mücevher ve aksesuar butikleri, Michelin yıldızlı restoranlar, plaj kulüpleri, kafeler, barlar, sağlık ve dinlenme tesislerinin yanı sıra lüks bir otele de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Dünyanın 120 ülkesinden 2 milyondan fazla misafirin tercih ettiği gözde bir destinasyon olan Yalıkavak Marina 12 ay faaliyet göstererek yılda 3.000’den fazla kişiye istihdam yaratmaktadır.

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar