12.5 C
İstanbul
Pazar, Nisan 14, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberler2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

27 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri arasında Fransa’nın Quiberon bölgesinde gerçekleşen ve dünyanın birçok ülkesinden sporcunun yarıştığı 2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası sona erdi.

Defne Simay Başdağ (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Dünya Şampiyonu oldu.

U13 Kızlar kategorisinde Parla Kabasakal (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) Dünya Birincisi, U15 Kızlar kategorisinde Nehir Çakmak (İzmir Ferdi) Dünya İkincisi, U13 Genel kategorisinde Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü) Dünya Üçüncüsü, U13 Kızlar kategorisinde Nisa Üstündağ (Urla Deniz Spor Kulübü) Dünya Üçüncüsü, Ada Öktem (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) U13 5.0 altı kategorisinde Dünya İkincisi ve Nil Erdamar (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) U13 5.0 altı kategorisinde Dünya Üçüncüsü oldu.

12 ülkeden 37 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde Ela Baskak (Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 7. sırada ve Viktoria Derin Kaya (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 12. sırada yer aldı.

10 ülkeden 47 sporcunun yarıştığı Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 4. olurken, Yağmur Güzel (Urla Deniz Spor Kulübü) 5. sırada, Defne Eğrilmez (İzmir Ferdi) 14. sırada yer aldı.

13 ülkeden 65 sporcunun yarıştığı Techno 293 U17 Erkekler kategorisinde Adahan Topal (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 10. sırada, Orhan Emre Kandemir (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 11. sırada, Tarık Sadıkovic Porter (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü) 15. sırada ve Ali Kerem Ertan (Gülbahçe Yelken ve Rüzgar Sörfü Spor Kulübü Yelken Şubesi) 35. sırada yer aldı.

11 ülkeden 63 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Erkekler kategorisinde Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü) 5. sırada, Demir Joshua Alabalık (Torasan Yelken ve Su Sporları Spor Kulübü) 7. sırada, Eren Okay (Torasan Yelken ve Su Sporları Spor Kulübü) 10. sırada ve Kayhan Aslan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 31. sırada yer aldı.

Techno 293 U13 Genel klasmanında Toprak Doğan 7. sırada, Eşref Jale (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 13. sırada,  Mert Toygar (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 21. sırada yer alırken, Techno 293 U13 Kızlar klasmanında Ece Lina Ozut (İstanbul Ferdi) 13. sırada yarışı tamamladı.

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
880 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar