11.5 C
İstanbul
Cuma, Nisan 19, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelAntalya turizmine Kruvaziyer Katkısı Katlanarak Arttı

Antalya turizmine Kruvaziyer Katkısı Katlanarak Arttı

Antalya turizmine kruvaziyer katkısı katlanarak arttı

2022 yılında QTerminals Antalya’yı 30 binden fazla kruvaziyer turisti ziyaret etti

 Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, limana 2022 sezonunun son gemisi Silver Spirit’in gelmesiyle sezonu kapattı. QTerminals Antalya’ya 2022 yılında toplamda 26 sefer gerçekleşti. Tüm seferlerde QTerminals 30 binden fazla yolcuyu ağırladı.

Dünyanın birçok noktasından gelen kruvaziyer gemilerini ağırlayan QTerminals Antalya’da limana gelen  turist sayısı geçtiğimiz yıla oranla 2069% artarak 30.641’e ulaştı. 2022 sezonu boyunca Emerald Azzura, Spirit of Adventure, Blue Sapphire, Club Med 2, Riviera, Seven Seas Explorer, Mein Schiff 6  ve Mein Schiff 5, The World gibi lüks gemilerle onbinlerce yolcuyu ağırladı. QTerminals Antalya’nın bu sezon için son misafiri ise Silver Spirit oldu.

“QTerminals Antalya’nın turizme sunduğu katkı artarak devam edecek” 

2022 kruvaziyer sezonunu değerlendiren QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “QTerminals Antalya, liman tesislerinin kapasitesinden dolayı Akdeniz’de; iç ve dış turizm açısından önemli bir rol oynamakta. Kruvaziyer turizminde potansiyele sahip Antalya’yı, Doğu Akdeniz’de yeni bir dönüş merkezi hâline getirmek için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. QTerminals Antalya olarak bu yaz birçok kruvaziyer gemisine ev sahipliği yaptık. Pandeminin etkilerini yeni yitirmeye başladığı geçtiğimiz yıl 4 sefer ile 1.413 yolcuyu ağırladık. Bu yılsa QTerminals Antalya’ya toplamda 26 sefer gerçekleşti. Bu seferlerde 30.641 yolcuyu limanda ağırlamış olduk. Gelecek yıl da QTerminals Antalya’ya bu rakamlarda veya üstünde sefer yapılması ve yolcu taşınmasını beklemekteyiz. 2023  sezonu için şimdiden birçok rezervasyon aldık. Limanımıza bu gemilerle gelen turisitler Antalya esnafının da yüzünü güldürüyor. Bu bakımdan liman olarak şehrin ekonomisine yaptığımız katkının gelecek yıl da artarak devam etmesini bekliyoruz. QTerminals Antalya olarak şehrimiz ekonomisinin itici gücü turizme sağladığımız katkıyı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
883 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar