15 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAntalya'da Ne Yapılır?

Antalya’da Ne Yapılır?

Antalya’da Ne Yapılır?

Türkiye’de nerede tatil yapılır sorusuna hemen herkesin vereceği ilk yanıt Antalya olur. Bunun sebebi Antalya’nın tatil kavramı ile özdeşleştirilen her şeyi hem fazlasıyla hem de en güzel halleriyle barındıran bir destinasyon olması. Antalya yalnızca merkezi ile değil tüm ilçeleri ve beldeleriyle de ünlü bir tatil merkezi dolayısıyla Antalya’da ne yapılır sorusunun yanıtları o kadar çok ki bir yazıya sığdırmak imkânsız.

Kaleiçi’ni gezin

Antalya merkezinin tartışmasız olarak en gezilmeye değer yeri Kaleiçi. Buram buram tarih kokan bir yer olan Kaleiçi Antalya’da hem gezmek, hem alışveriş yapmak hem de bir şeyler yiyip içmek için mükemmel bir destinasyon. Kaleiçi gezisi sırasında Antalya’yı çok daha yakından tanıyacaksınız.

Yat limanına uğrayın

Antalya merkezinin en ilgi çekici noktalarından biri de yat limanı. Yat limanında turlamak gerçekten büyük keyif ancak bununla kalmıyor zira limandan kalkan teknelerle turlama şansına da sahipsiniz. Fazla olmayan bir ücret karşılığında bu teknelerden birine atlayıp Akdeniz’de kısa ve keyifli bir gezi yapıp dönmeyi ihmal etmeyin bizce.

Kurşunlu Şelalesi’ne gidin

Antalya’da farklı yerlerde birden çok şelale bulunuyor ve Kurşunlu Şelalesi de bunlardan biri. Antalya-Isparta karayolundan gidilen şelale tam 18 metre yükseklikten dökülen sularıyla büyüleyici bir güzellik sunuyor. Ayrıca yaz aylarının aşırı sıcak geçtiği Antalya’da Kurşunlu Şelalesi’nin yazın dahi serin olması da buraya gitmek için geçerli bir sebep.

Antalya gece hayatına karışın

Ve geldik Antalya’da ne yapılır sorusunun en eğlenceli cevabına; Antalya’da gecelere akılır. Çünkü Antalya geceleri inanılmaz derecede eğlencelidir. Dünyaca ünlü eğlenceleri ile tanınan Antalya’ya kadar gelmişken efsane tadındaki gece hayatına karışmadan dönmeyin sakın. Zira dünyanın dört bir yanından binlerce insan sadece bu eğlenceli gece hayatını yaşamak için Antalya’ya akın ediyor, siz de bu insanlara katılın ve hayatınız boyunca unutamayacağınız denli eğlenceli anlar yaşamanın tadına varın.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar