20.1 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerBayk Bodrum Yarımada Kupası Peninsula Cup Yarış İlanı 2022

Bayk Bodrum Yarımada Kupası Peninsula Cup Yarış İlanı 2022

BAYK Bodrum Yarımada Kupası Peninsula Cup Yarış İlanı

BAYK Bodrum Yarımada Kupası Peninsula Cup Yarış İlanı; Gümüş yılda Ege‘de dostluk rüzgarı yelkenler esecek. Önce karada gösteriş, ardından 5 gün boyunca denizde ahşap yatların muhteşem yelken festivali ve ardından kazananların dostluk ve sevgisi altında toplanan kupalar.

Peninsula Cup Katılım Şartları ve Kayıt

1- Yarışlar, tam boyları 7-27 metre arası, 2022 senesi için geçerli IRC Ölçü belgesine sahip, içten veya dıştan takma motor taşıyan tekneler ile Destek sınıfı niteliklerine sahip, Destek sınıfı yatlarla, organizasyon komitesi tarafından onaylanacak eş / benzer tekne sınıf / sınıflarına açıktır.

Tüm teknelerde, ilan edilen yarış kategorisine uygun olarak gerekli malzeme ve ekipman bulunması zorunludur. Ancak istisna olarak can salı ve fırtına yelkeni bulundurmak zorunluluğu ile eş / benzer teknelerin sınıf kurallarında var olan emniyet ekipmanları dışında ekipman aranmayacaktır.

Yarışlar, IRC sınıfı için, geçerli IRC Ölçü belgesine sahip, ilan edilen yarış kategorisine uygun olarak gerekli malzeme ve ekipmana sahip teknelere açıktır. Destek sınıfında yarışacak yatlarda, son 2 sene içinde (2020-2021 yıllarında) IRC sertifikası almamış olma şartı aranacaktır. 1 Ocak 2022 tarihinden başlamak üzere Destek sınıfında yarışmaya katılacak tekneler 1 yıl süre ile Destek sınıfında yarışabilir, takip eden yılda Destek sınıfında yarışamayacaklardır, takip eden yılda IRC sertifikası alarak yarışabilirler.

Teknenin sahip değişikliği durumunda, yeni sahibinin destek sınıfına müracaatı, aynı kurala bağlıdır. Bu teknelerde yarışan dümenci ve ekibin yat yarışçılığına yeni başlamış ve yeterince deneyimli olmadıkları kabul edilmektedir. Yarış Organizasyon Komitesi, sebebini belirtmek kaydı ile bir teknenin destek sınıfına katılımını ret edebilir. Destek sınıfı için, bulundukları yıl için geçerli olmak üzere teknenin imal yılı, tam boy (LOA) ve balon yelkeni kullanım beyanı, yazılı beyan olmak kaydı ile ölçü belgesi yerine kabul edilebilecektir. Destek sınıfı teknelerde de ilan edilen yarış kategorisine uygun olarak gerekli malzeme ve ekipmana sahip olma şartı aranacaktır. (BAYK GYT 2022 7.5)

Yarışlar; IRC Yarış sınıfında ağırlıklı olarak şamandıra yarışı yapılacak şekilde planlanacaktır, IRC Gezi sınıfı ve Destek sınıfı ağırlıklı coğrafi rota yapılacak şeklinde planlanacaktır.

2- Yarışa katılacak tekneler, yarış kayıt formunu eksiksiz doldurmuş ve imzalamış olarak, kayıt ücreti ile beraber 22 Haziran Çarşamba günü saat 17:00 ye kadar B.A.Y.K. Ofisindeki Yarış Sekreterliğine teslim edeceklerdir.

3- Tekne kayıt ücreti TYF katılım payı dâhil 1.100 TL’dir.

Çarşamba günü saat 17:00’den sonra yapılacak geç kayıt veya ödemeler için 100.-TL ilave gecikme bedeli uygulanır. İlk Briefing başlama saatine kadar yazılı ve ıslak imzalı kaydını yaptırmamış tekneler yarışlara giremezler.

Yarış kayıtları için banka hesapları:

  • Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü İktisadi İşletmesi
  • Garanti Bankası – TR97 0006 2001 3660 0006 2963 69

4- Yarışlar, IRC ve Destek sınıfları olmak üzere 2 ana sınıfta yapılacaktır. Katılan tekne sayısına bağlı olarak organizasyon komitesi alt gurupları oluşturacaktır. Oluşturulacak guruplara itiraz edilemez ve protesto/düzeltme talebi sebebi sayılmayacaktır.

5- T.C.GSGM tarafından Geçici lisans uygulaması iptal edilmiştir. Teknelerdeki yarışçıların 2022 yılı için vizeli Sporcu Lisansı olmak zorundadır. Lisansı olmayan yarışçı kaydı kesinlikle kabul edilmeyecektir. Türkiye’de ikamet etmeyen yabancı uyruklu sporcularda lisans aranmaz.

6- Yarışlar tüm bölgelere ve yabancı yatçılara açıktır.

7- Yarışlara Yelken veya borda numarasız tekne kabul edilmeyecektir. Yelken numarası bulunmayan tekneler numaralarını teknenin her iki tarafında baş vardevelanın hemen gerisinde vardevela tellerine dışarıdan net olarak görülecek şekilde, bağlayarak taşıyacaklardır. Numaraların yarış süresince düşmemesi için gerekenin yapılması teknenin sorumluluğundadır. Bu numaralar kayıt formuna işlenecektir.

Yarışlara katılım için bölümünden bağlantı sağlayabilirsiniz.

Bayk Bodrum Yarımada Kupası
Bayk Bodrum Yarımada Kupası
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar