29.6 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerBodrum,Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu

Bodrum,Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu

Bodrum,Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu YTE-1 (D4) Duyurusu

Yelken Eğitim Sistemi (YES)  Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır. Başvuru sırasına göre eğitime kursiyer kabul edilecektir. 4 gün sürecek eğitim toplam 25 saat olacak şekilde planlanmış olup teorik eğitim Zoom üzerinden yapılacaktır.

yte 1 D4

  TYF Yelken Eğitmen Talimatı Madde 7. ve Madde 8. hükümleri gereğince Yelkenli Tekne Eğitmeni YTE-1 (yeni kod) / D4 için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

 1. a) En az 18 yaşında olmak,
 2. b) Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,
 3. c) Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,
 4. d) Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,
 5. e) TYF Eğitim Kurulunca açılacak Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak,
 6. f) Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu (YTE-1) eğitim programı için belirlenen 6560 TL eğitim ücretini Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban’a ödemiş olmak gerekmektedir.(!!! Önemli not: Sadece Kontenjan’a girdiği bildirimi yapılan adaylar ücretlerini yatıracaklardır. )

Yukarıdaki niteliklere uygun adayların,  Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılabilmek için en geç 11 Mart 2024’e kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Adaylar durumlarına göre ilgili kayıt rehberinde gösterilen adımları takip ederek kayıt yapmaları gerekmektedir.

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olmayan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Başvuru için gerekli belgeler;

 1. a)1 adet renkli vesikalık fotoğraf
 2. b)C Kimlik Belgesi fotokopisi
 3. c)Sağlık Raporu

Aşağıda yer alan d,e,f,g,h maddeli belgeler .rar ya da .zip formatında dosya oluşturarak ödeme dekontu/diğer evrak alanına yüklenmelidir.

 1. d)Öğrenim Belgesi fotokopisi  ya da diploma(E- devlet internet çıktısı)
 2. e)Amatör Denizci Belgesi fotokopisi
 3. f)Adli Sicil Kaydı (E- devlet internet çıktısı)
 4. g)Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi
 5. h)Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A)

Sadece kontenjana girdiğine dair e-posta bildirimi alan adaylar yatıracaklardır.

 1. i)Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

Kurs ile ilgili önemli bilgiler.

Kursun pratik kısmında su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olamayacaktır.

Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur.

Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecek ve kurs ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek ve e-posta ile bildirim yapılacaktır. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki (Dikkat: Linke tıklamadan önce lütfen Başvuru evrakları bölümünü dikkatle okuyunuz. Eksik başvurular dikkate alınmaz.): Tıklayınız

Dosya Eki: Ek-A-Öğretici Başvuru Formu

 

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar