28.5 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 17, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarÇeşme'de Ne Yapılır?

Çeşme’de Ne Yapılır?

Çeşme’de Ne Yapılır?

Türkiye’nin Ege Denizi kıyısına kurulu muhteşem güzellikteki şehri İzmir büyük bir şehir ve metropol olmasına karşın çok sayıda tatil beldesine de ev sahipliği yapıyor. İzmir merkezinden yaklaşık olarak 87 kilometre uzaklıktaki Çeşme’ye ulaşım da yine yaklaşık olarak 1 saat kadar sürüyor ve Çeşme özellikle son yıllarda Ege tatillerinin en popüler destinasyonları arasında sayılıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğrayan Çeşme’de ne yapılır, nerelere gidilir sorularının yanıtları yazımızda sizi bekliyor.

 

Alaçatı’ya gidin

 

Çeşme’nin yükselen popülarite grafiğinde şirin mahallesi Alaçatı’nın rolü çok büyük zira özellikle sörf meraklıları yaz boyunca sürekli rüzgârlı olan Alaçatı’ya sadece sörf yapabilmek için geliyorlar. Bunun yanı sıra Alaçatı daracık sokakları, kendine has mimariye sahip evleri ile de tipik bir Ege masalı yaşamak için ideal bir rota.

 

Çeşme plajlarının tadını çıkartın

 

Çeşme aynı zamanda çok sayıda muhteşem plaja ev sahipliği yapıyor ki ilçenin yaz tatillerinin vazgeçilmez destinasyonları arasında yer almasının en önemli sebepleri de bu plajlar. İlçede bulunan en ünlü plajlar arasında Alaçatı plajı, Altınkum plajı, Ilıca, Aya Yorgi plajları sayılabilir. Ancak şunu da söyleyelim; Çeşme’de bunlardan başka çok sayıda plaj ve koy daha var, yani Çeşme tatili süresince denize ve güneşe doyacağınız kesin.

 

Çeşme’ye özgü lezzetleri deneyin

 

Çeşme Ege’de yer alıyor dolayısıyla Çeşme mutfağında Ege’nin dillere destan lezzetlerinden izlere rastlayacaksınız. Özellikle mezeler konusunda efsane olan Çeşme’de bizce ilk tatmanız gereken şey bu mezeler. İçki içmeseniz bile mutlaka Çeşme’ye özgü mezeleri tatmalısınız. Bunun yanı sıra tabi ki balık ve deniz ürünleri de Çeşme’nin muhteşem lezzetleri arasında yer alıyor. Midye dolma, kumru, sakızlı kurabiye ve envaı çeşit dondurma da Çeşme de tadabileceğiniz lezzetlerden bir kaçı.

 

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar