28.7 C
İstanbul
Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarBeldibinde Ne Yapılır?

Beldibinde Ne Yapılır?

Beldibinde Ne Yapılır?

Antalya’nın en sevilen tatil merkezlerinden biri olan Kemer ilçesinin en az kendisi kadar ünlü ve güzel beldesi Beldibi Antalya merkezden yaklaşık olarak 22 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve özellikle doğal güzelliği ile tanınıyor. Ayrıca Antalya’nın her köşesinde olduğu gibi Beldibi’nde de tarihi değerler de bulunuyor ve buna bir de beldenin muhteşem denizi eklenince Beldibi’nin bu denli popüler bir tatil beldesi olmasına şaşırmamak gerekiyor. Beldibi’nde ne yapılır, nerelere gidilir ve ne yenir sorularının yanıtını yazımızda bulacaksınız.

 

Beldibi mağarası

 

Beldibi’ne turistlerin akın etmesinde en önemli rolü belde ile aynı ismi taşıyan Beldibi mağarası oynuyor. Beldibi mağarası için yalnızca bir doğal güzellik diyemeyiz zira bu mağara Antalya’da tarih öncesi çağlarda yaşam olduğunu gösteren buluntulara da ev sahipliği yapıyor. Mağarada binlerce yıl önce insanların nasıl yaşadığına ilişkin bilgiler sunmuştur. Dolayısıyla Beldibi mağarası Beldibi gezilecek yerler içinde kesinlikle en önemli olanıdır.

 

Çam ormanı içinde bir plaj; Topçam

 

Beldibi’nde denize girilecek yerler içinde en dikkat çekici olan çam ormanı ile denizin birleştiği bir noktada olan Topçam plajı. Bu nadide plajda mis gibi çam kokuları eşliğinde güneşlenebilir, inanılmaz temizlikteki denizinde yüzerek serinleyebilirsiniz.

 

Tekne turları iyi bir alternatif

 

Beldibi’nde yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de tekne turlarına katılarak koyları gezmek. Sadece Beldibi’ndeki değil çevredeki cennetten bir parça görünümündeki koyları da görebileceğiniz bu turlar bizce Beldibi tatilinize renk ve zevk katacak.

 

Beldibi’nde ne yenir?

 

Antalya bir Akdeniz kenti ve dolayısıyla her köşesinde Akdeniz mutfağının izleri hissediliyor ve buna tabi ki Beldibi de dâhil. Beldede öncelikle yerel ve taze tutulmuş balıkları denemenizi öneriyoruz. Sonrasındaysa zeytinyağlı yemekleri, mezeleri deneyerek gastronomi açısından da keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar