31.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarDenizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filmi

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filmi

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filmi

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filmi, 2016 yapımı uzun metraj bir filmdir. Dram, fantastik ve macera kategorisinde çekilen film, aynı isimli romandan uyarlanarak vizyona girmiştir. https://www.youtube.com/watch?v=K-H35Mpj4uk

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filmindeki hikâye 1800’lü yılların ortalarına doğru geçen bir zamana aittir. George Pollard, Essex isimdeki gemisi ve tayfası ile birlikte okyanusta balina avı yapmaktadır. Yakaladıkları balinaların yağlarını ayırıp şehir pazarında satarak para kazanan George iki yıl boyunca balina avı yapmayı planlar. Hazır olup yola çıktıkları esnada yelken ipleri birbirine dolanır. Gözü kara bir denizci olan Owen bir anda direğe tırmanarak ipleri keser. Ancak bu durum George’un pek hoşuna gitmez. Tayfa tarafından sempati duyulan bir denizci, birinci kaptan için tehlike olarak görülür. George tayfasının güvenin kazanmak ve kendini kanıtlamak için eline geçen ilk fırsatı değerlendirir. Bir fırtına çıkmak üzeredir ve George fırtınadan kaçmak yerine gemiyi tam içinden geçirir. Biraz hasar alsalar da gemi sağ salim fırtınadan geçer. George kendini ispatlamış olmaktan gurur dolayı gurur duyar. Bu sırada yakaladıkları balinanın yağını çıkarmaya başlarlar. Ancak hedeflerinde olan miktardan çok daha azdır. Üstelik aradan bir yıl geçmiştir. Pasifikten Ekvator’a geldiklerinde karaya çıkarlar. Burada enteresan bir kaptanla karşılaşan George, en yakın balina avı yapılacak suları sorar. Bu kaptan bin mil ötede bir balina sürüsü olduğunu ancak bu bölgede büyük ve tehlikeli bir balinanın olduğunu ekler. Hatta mürettebatını ve gemisini burada kaybettiğinden bahseder. Eski kaptanın bahsettiği efsaneye inanmayan George ve Owen bu tehlikeli maceraya doğru yola çıkar.

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) Filmi Oyuncuları

 

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filminde birinci kaptan olarak George rolünü Benjamin Walker canlandırılmıştır. Diğer bir başrol oyuncusu ise Owen rolünde gördüğümüz Chris Hemsworth’tür. Cillian Murphy ve Ben Whishaw da diğer karakterle hayat veren önemli oyunculardır.

 

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) Filmi Bütçesi

 

Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) filminin çekimleri 73 günde tamamlanmıştır. Filmin prodüksiyon ekibi pek çok sahnede gerçekliğe en yakın görüntü ve sesi yakalayabilmek için ciddi bir çaba sarf etmiştir. Örneğin fırtına sesini yakalayabilmek için stüdyoya bir su deposu inşa edilip içine beş yüz varil buzlu su akıtılmıştır. Ayrıca Owen karakterinde gördüğümüz Hemsworth, rolünü canlandırabilmek için ağır bir diyete girerek kilo vermiştir. Tüm bu prodüksiyon Denizin Ortasında (In The Heart Of The Sea) yapımcılarına 100 milyon dolara mal olmuştur.

 

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar