26.4 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaGenel KategoriEn Meşhur Balıkçı Köyleri

En Meşhur Balıkçı Köyleri

En Meşhur Balıkçı Köyleri

Bu yazımızda sizlere en meşhur balıkçı köylerinden bahsedeceğiz. Umarım bir gün gezi rotanıza alıp ziyaret edebilirsiniz.

Cinque Terre, İtalya: İtalya’nın Ligurya bölgesinde bulunan Cinque Terre, beş renkli balıkçı köyünden oluşan bir bölgedir. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza ve Monterosso al Mare köyleri, renkli evleri, dar sokakları ve denize uzanan sahil şeritleriyle ünlüdür. Bu köyler, doğal güzellikleri ve geleneksel balıkçılık atmosferiyle ziyaretçileri cezbeder.

Cinque Terre
Cinque Terre

St Ives, İngiltere: Cornwall, İngiltere’de yer alan St Ives, pitoresk bir balıkçı köyüdür. Beyaz kumlu plajları, dar sokakları, renkli balıkçı evleri ve sanat galerileriyle ünlüdür. Balıkçılık geleneği hâlâ devam etmektedir ve köyde deniz ürünleri restoranları da bulunmaktadır.

St Ives
St Ives

Peggy’s Cove, Kanada: Nova Scotia, Kanada’da yer alan Peggy’s Cove, dünyaca ünlü bir balıkçı köyüdür. Sert kayalıklar üzerine kurulu renkli balıkçı evleri ve ikonik deniz feneriyle tanınır. Bu köy, ressamlar ve fotoğrafçılar için popüler bir mekandır.

Peggys Cove
Peggy’s Cove,

 

Marsaxlokk, Malta: Malta’nın güneydoğusunda yer alan Marsaxlokk, bir balıkçı köyüdür. Renkli balıkçı tekneleriyle ünlü olan bu köyde her gün balıkçılık faaliyetleri gerçekleşir. Aynı zamanda köyde deniz ürünleri pazarı da bulunmaktadır.

Marsaxlokk, Malta

 

Honfleur, Fransa: Normandiya, Fransa’da bulunan Honfleur, tarihi bir balıkçı köyüdür. Renkli evleri, dar sokakları ve ünlü Vieux Bassin limanıyla bilinir. Köy, sanatçıları ve turistleri çeken güzel atmosferiyle ünlüdür.

Honfleur
Honfleur, Fransa

 

Oia, Yunanistan: Santorini adasında bulunan Oia, beyaz badanalı evleri ve muhteşem deniz manzarasıyla ünlüdür. Geleneksel balıkçı teknelerinin yanı sıra turistler için restoranlar, kafeler ve butikler de bulunmaktadır.

Oia
Oia, Yunanistan

Kotor, Karadağ: Kotor, Adriyatik Denizi’nde yer alan bir balıkçı köyü ve tarihi bir liman şehridir. Ortaçağ dönemine ait kaleleri, dar sokakları ve tarihi yapılarıyla ünlüdür. Balıkçılık faaliyetleri hala devam etmekte ve ziyaretçiler deniz ürünleri restoranlarında lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilir.

Kotor
Kotor, Karadağ

 

Portofino, İtalya: İtalya’nın Ligurya kıyısında yer alan Portofino, lüks ve şık bir balıkçı köyüdür. Renkli evleri, deniz manzarası, ünlü yat limanı ve şık butikleriyle tanınır. Bu küçük köy, denizcilik atmosferi ve muhteşem doğal güzellikleriyle ünlüdür.

portofino
Portofino, İtalya

Henningsvær, Norveç: Lofoten Adaları’nda bulunan Henningsvær, pitoresk bir balıkçı köyüdür. Eşsiz manzaraları, renkli ahşap evleri ve balıkçı tekneleriyle ünlüdür. Aynı zamanda köyde sanat galerileri, restoranlar ve balıkçılıkla ilgili etkinlikler bulunmaktadır.

Henningsvaer
Henningsvær, Norveç

 

Essaouira, Fas: Fas’ın Atlantik kıyısında bulunan Essaouira, tarihi bir balıkçı limanıdır. Beyaz badanalı evleri, eski limanı ve tarihi surlarıyla ünlüdür. Deniz ürünleri pazarı, balık restoranları ve geleneksel balıkçı tekneleri burayı cazip kılar.

Essaouira
Essaouira,Fas

 

dünyada ün kazanmış başka balıkçı köylerinden bazılarıdır. Her biri kendine özgü güzellikleri ve denizcilik kültürü ile ziyaretçileri cezbeder.

Yazı: Yelkenci.org© Copyright

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
964 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar