26.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarGöcek'te Ne Yapılır?

Göcek’te Ne Yapılır?

Göcek’te Ne Yapılır?

Göcek Muğla’nın en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Fethiye’nin en az kendisi kadar popüler küçük ama büyüleyici bir mahallesi. Doğasın el değmemiş denilebilecek kadar iyi korunmuş olması ve huzurun adeta elle tutulabilecek denli yoğun hissedilmesi Göcek’in gittikçe daha fazla kişinin favori tatil rotası haline gelmesini sağlıyor. Buna bir de Göcek’in Ege ile Akdeniz’in kavuştuğu noktada olması eklenince herkesin bu muhteşem tatil cennetini görmesi gerekiyor bizce. Göcek’te ne yapılır diye merak ediyorsanız yanıtını yazımızda bulacaksınız.

Göcek koylarını gezin

Göcek koyları beldeyi çekici kılan en önemli özelliklerinden biri doğal olarak. İsmini ünlü Şair Bedri Rahmi’den alan Bedri Rahmi Eyüboğlu Koyu, Hamam Koyu ve Günlüklü Koyu Göcek’in mutlaka görülmesi gereken koyları arasında yer alıyor. Size tavsiyemiz tüm koyları bir günde gezmek yerine her koya bir gün ayırıp bu koylarda denize girmeniz, güneşlenmeniz kısacası koyların tadını tam anlamıyla çıkartmanız.

Yassıca Adaları’nı görün

 

Eğer “ben doğa aşığıyım” diyorsanız emin olun ki Göcek’in doğa harikası Yassıca Adaları sizi büyüleyecek. Bu adalar doğa harikası olmalarının yanı sıra üzerinde hiçbir yapı bulunmamasıyla da ilgiye değer, zira Yassıca Adaları’nda insan kendini gerçekten doğa ile baş başa hissedebiliyor.

 

Peki, Yamaç paraşütü yapmaya ne dersiniz?

 

Fethiye yamaç paraşütü yapılan bir destinasyon olması sebebiyle tercih ediliyor ve Göcek’e kadar gitmişken Babadağ mevkiinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Emin olun ki yamaç paraşütü hayatınızın en heyecan verici deneyimlerinden biri olacak ve Göcek tatilinizi unutulmaz kılacak.

 

Zeytinyağlıları tadın

 

Göcek mutfağı yörenin tümü gibi zeytinyağlı ağırlıklı ve burada özellikle de yöreye özgü turp otu, ebegümeci gibi otlardan yapılmış zeytinyağlı salataları, kavurmaları tatmalısınız, bu lezzetlere bayılacaksınız ve belki de sırf yemekleri için tekrar Göcek’e gelmek için can atacaksınız.

 

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar