20.1 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarGümbet'te Ne Yapılır?

Gümbet’te Ne Yapılır?

Gümbet’te Ne Yapılır

Bodrum Muğla ilinde yer alan ve hem ülkemizde hem de dünyanın her yerinde tanınan bir tatil cenneti. Bodrum’un en popüler beldelerinden biri de Gümbet. Bodrum merkezinden yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta yani Bodrum’a çok yakın olan Gümbet küçük İngiltere olarak anılıyor zira özellikle İngiliz turistler her yıl bu güzel tatil merkezine kelimenin tam manası ile akın ediyor. Gümbet’te ne yapılır diye düşünüyorsanız yazımızı okuduktan sonra bu yaz tatilinizi burada geçirmeye karar vermeniz büyük bir olasılık.

Gümbet plajı çok güzel

Gümbet ’in sahili upuzun ve kum plajı ile tertemiz denizi ile sahip olduğu popülerliği sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Gümbet sahilinde çok sayıda otel, kafe, bar da yer alıyor. Yani bu güzel sahilde denize girip güneşlenirken bir şeyler atıştırabilir, içki içebilir hatta geceleri sahildeki barlarda eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

Çılgın eğlencelerin adresi Gümbet Barlar Sokağı

Gümbet ‘in çok popüler olmasında en büyük rolü eğlence hayatı oynuyor. Beldenin her köşesinde sayısız eğlence mekânı olsa da mekânların dolayısıyla eğlencenin yoğunlaştığı lokasyon efsanevi Gümbet barlar sokağı. Bu sokak boyunca sağlı-sollu sayısız disko ve bar dizilmiş durumda ve yaz aylarında dünyanın dört bir yanından gelen insanlar bu mekânlarda eğlencenin tadını çıkartıyorlar. Akşamın erken saatlerinden sabahın ilk saatlerine dek süren eğlenceler hayatınızın en unutulmaz anları arasına girecek bundan hiç şüpheniz olmasın. Gümbet’te ne yenir?

Gümbet dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlayan bir tatil merkezi olduğu için beldede aklınıza gelebilecek tüm mutfaklardan örneklerin sunulduğu restoranlar bulma şansına sahipsiniz. Ancak burada fast food tipi yiyeceklerin daha çok tercih edildiğini söyleyelim. Eğer Bodrum’un yerel lezzetlerini tatmak isterseniz size tavsiyemiz yalnızca 10 dakikalık mesafedeki Bodrum merkeze gitmeniz, zira burada hem yerel yemekler yapan restoranlar hem de Bodrum’un dillere destan mezelerini tadabileceğiniz meyhaneler sizi bekliyor.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar