24.1 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberlerİzmir'de Aliağa Polis Plajı'na Mavi Bayrak Asıldı

İzmir’de Aliağa Polis Plajı’na Mavi Bayrak Asıldı

İzmir’de Aliağa Polis Plajı‘na Mavi Bayrak Asıldı; İzmir‘in Aliağa ilçesi içinde yer alan Aliağa Polis Plajı, mavi bayrakla ödüllendirildi.

İzmir Valisi Yavuz Kolger, mavi bayrak indirilmesi kutlamaları için sahilde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İzmir’in tarım, sanayi turizm ve ticaret alanlarında bir güç olduğunu söyledi. “Hiçbiri diğerinin değerini düşüremez. Sahilimize asılan mavi bayrakta emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Mavi bayrak Aliağa’ya hayırlı olsun. ” dedi.

Aliağa Polis Plajı’na Mavi Bayrak Asıldı

İl Emniyet Müdürü Mehmet Sahne, mavi bayrakla ilgili olarak ilk etapta İZSU ile birlikte kanalizasyon ve altyapı çalışmalarını tamamladıklarını sözlerine ekledi.

Aliağa Belediyesi‘nin katkılarıyla yeni soyunma odaları ve tuvaletler, duşa kabinler, piknik alanları yapıldığını kaydeden Sahne, “Sonunda turizm ve çevre açısından çok şey ifade eden ‘Mavi Bayrak’ı tanıttık. Bu İl Emniyet Müdürlüğü sadece suçlularla ve suçlarla mücadele etmekle kalmıyor, Türk milletinin her alanında herkesin kullanımına açık.” kelimelerini kullandılar.

İzmir'e Mavi Bayrak
İzmir’e Mavi Bayrak

Mavi bayrağın uluslararası bir üne sahip olduğunu belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karacanta, “Ancak ekipmanların güvenliğini garanti edebilen, plajı ve marinayı kullananların ihtiyaçlarını karşılayabilen bir kuruluş. Bugün itibariyle biz Türkiye olarak çevreye olan duyarlılığımızı ve sunduğumuz kaliteyi turizm standartlarımızda gösteriyoruz. Bunu beyan ediyoruz.” söz konusu.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, İzmir genelinde 66 plaj ve 4 marinada mavi bayrağın dalgalandırılmasının beklendiğini duyurdu.

Aliağa Polis Plajı’nın en güzel plajlardan biri olduğunu, kumun yanı sıra yüzme alanına da sahip olduğunu kaydeden Karataş, yardım edenlere teşekkür etti.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
924 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar