26.7 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarKara Şövalye ( The Darnk Knight )

Kara Şövalye ( The Darnk Knight )

Kara Şövalye ( The Darnk Knight )

Orijinal adı The Darnk Knight olan Kara Şövalye filmi, gösterime girdiği yıllarda oldukça sevilmiş ve seyredilmiştir. Büyük bir film bütçesi altında filmin yönetmeni rolünü de başarılı yönetmen Christopher Nolan üstlenmiştir. Aynı şekilde filmin 3 serisinde de yönetmen olarak Nolan , görev almıştır.

180 milyon dolarlık ciddi bir film bütçesi bulunan Kara Şövalye, 1 milyar dolaylarında da hasılat elde etmiştir. Nitekim film, İMDB sıralamasında da dönemin en iyi 3. Filmi olarak karşımıza çıkıyor. Kara Şövalye bir aksiyon ve macera filmidir. Öyle ki filmde kullanılan gerçekçi objeler de filme renk katmıştır. Amerika sokaklarında geçen film, çoğunlukla kötü karakter Joker ile kahraman niteliği bulunan Batman arasında geçecektir. Sonuç olarak filmin sonunda ise iyi olan kazanır.

Kara Şövalye Filmi Konusu Nedir?

Marvel filmlerini aratmayacak kalitede çekilen Kara Şövalye filmi, her süper kahraman filmlerinde olduğu gibi iyi ve kötü karakterlerin çatışma ve mücadelelerine dayanıyor. Öyle ki Joker ve Batman arasında bitmek bilmeyen bu mücadele filmin mitolojik boyutta çekilmesine olanak sağlıyor.

Film, Gothan sokaklarının Joker tarafından karıştırılması ve dolayısıyla da halkı tehdit etmesi ile beraber Batman’ın şehri kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Halkın güvenliğini tehdit eden Joker uzun zaman sonra Gothan sokaklarını kaosa sürükledi. Şehri ve halkı güvenli bir şekilde korumak için de Batman , Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent ile beraber mücadeleye kapıldı. Nitekim Joker ’in peşine düşseler de Jokerle mücadele etmek kolay olmayacaktı. Bunun üzerine filmin kahramanı olan Batman, şehre zarar verdiğini ve kurtaramaz hale geldiğini bile düşündü. Olaylar silsilesinin bitmediği bu filmde Batman’ın her türlü mücadelesi konu ediniyor…

Kara Şövalye Filmi Oyuncuları

Senaryosunu Davit Goyer’in yazdığı ve Gotham sokaklarının kaosa sürüklenerek , huzura Batman ile kavuşturulmasını konu alan Kara Şövalye filmi oyuncu kadrosu oldukça zengindir. Nitekim dudak uçuklatan maliyeti ile filmin oyuncuları şu şekildedir;

Christian Bale

Michael Caine

Heath Ledger

Gary Oldman

Eric Roberts

Aaron Eckhart

Morgan Freeman

Maggie Gyllenhaal

Ron Dean

Anthony Mich

 Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar