22 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarKemer'de Ne Yapılır?

Kemer’de Ne Yapılır?

Kemer’de Ne Yapılır

Kemer Antalya’nın Akdeniz kıyısında yer alan ve en popüler tatil beldelerinden biri. Hem Akdeniz’in kıyısında hem de Toros Dağları’nın eteklerinde olması Kemer ilçesini coğrafi açıdan eşsiz bir güzelliğe kavuşturuyor. Özellikle son 20 yıldır Türkiye turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Kemer’de ne yapılır diye merak ediyorsanız şunu bilmelisiniz ki Kemer keyifli bir tatil deneyimi yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız Kemer’de.

Denizin en güzel hali Kemer plajlarında sizi bekliyor

Kemer’i çekici kılan en önemli parçaları elbette ki ilçenin merkezine ve beldelerine dağılmış olan plajları. Kemer’de çok sayıda plaj bulunuyor ve bu plajların hepsi çok güzeller. İlçenin en gözde plajları arasında Adrasan Plajı, Olimpos Plajı, Ayışı Plajı, Beldibi ve Göynük plajları sayılabilir. Bunlar Kemer’de bulunan tüm plajlar değil bu arada, yani Kemer tatili sırasında çok daha fazla plaj keşfedebilirsiniz.

Phaselis ve Olimpos Antik kentlerini gezin

Kemer Antalya’nın ve aynı zamanda Türkiye’nin en önemli antik kentlerinden iki tanesine ev sahipliği yapıyor; Olimpos ve Phaselis. Her iki antik kentte görülecek çok sayıda antik kalıntı bulunuyor ayrıca iki kent de doğal güzellikleri ile de ilgiyi hak ediyor. Yani Kemer tatili sırasında bu iki antik kenti gezmeye mutlaka zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz emin olun ki pişman olmayacaksınız.

Yerel lezzetlerle damağınızı şenlendirin

Kemer Akdeniz kasabası olarak tanımlanabilir ve doğal olarak mutfağında Akdeniz mutfağının izleri hissediliyor. Kemer popüler bir tatil beldesi olduğu için aynı zamanda aklınıza gelebilecek tüm lezzetleri bulabileceğiniz bir yer ancak size tavsiyemiz tercihinizi yerel mutfaktan yana kullanmanız. Kemer’de her ne kadar balık ve deniz ürünleri ağırlıklı olsa da yöreye özgü sebze ve et yemekleri de denemeye değer tatlar. Mercimekli humus, testi kebabı, kaburga dolması, ekşili dolma gibi yöresel lezzetleri denemeden Kemer’den ayrılırsanız emin olun ki çok şey kaçıracaksınız.

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar