20.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerOlimpiyat Oyunları Yelken Takımı Tanıtım Toplantısı

Olimpiyat Oyunları Yelken Takımı Tanıtım Toplantısı

Olimpiyat Oyunları Yelken Takımı Tanıtım Toplantısı

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecek Yelken Olimpik Takımı’nın takdim edildiği Olimpik Tanıtım Toplantısı 30 Nisan, salı günü Feriye İstanbul’da gerçekleşti.

Gerçekleşen seçme yarışları sonucunda altı yelken disiplininde sekiz yelken sporcusu 26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşecek Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecekler.  Yelken branşında yarışmak üzere ülke kotası alan  63 ülke içerinde en fazla sporcu ile Olimpiyat Oyunlarına katılan on ülke arasında yer alan  Türk Yelken Olimpik Takımı kadrosunu takdim etmekten  gurur duyuyoruz;

ILCA 6 sınıfı Olimpik Sporcumuz Ecem Güzel

ILCA 7 sınıfı Olimpik Sporcumuz Yiğit Yalçın Çıtak

Nacra 17 sınıfı Olimpik Sporcumuz Beste Kaynakçı

Nacra 17 sınıfı Olimpik Sporcumuz Alican Kaynar

Formula Kite sınıfı Olimpik Sporcumuz Derin Atakan

470 Mix sınıfı Olimpik Sporcumuz Deniz Çınar

470 Mix sınıfı Olimpik Sporcumuz Lara Nalbantoğlu

IQ Foil sınıfı Olimpik Sporcumuz Merve Vatan

Olimpik sporcularımız, sınıflarında son derece deneyimli Türk Milli Takım Antrenörleri ile Olimpiyatlara hazırlandılar.  Bu uzun ve zorlu kampanyada desteklerini esirgemeyen Sportif Teknik Ekibimiz ise şu isimlerden oluşuyor;

  TYF Sportif Direktörü Tayfun Erey

ILCA 6 sınıfı Milli Takım Antrenörümüz Kemal Muslubaş

ILCA 7 sınıfı Milli Takım Antrenörümüz Mustafa Çakır

IQ Foil sınıf Mili Takım Antrenörümüz Ferit Ercan

Nacra 17 sınıf Mili Takım Antrenörümüz Mustafa Sergen Birincioğlu

Geniş bir katılım ile gerçekleşen Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Yelken Takımı Tanıtım Toplantısı’na Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Sn. Neşe Gündoğan, Yelken Milli Takımı Lojistik sponsoru Arkas Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Bernard Arkas, Arkas Holding CIO Mert Oruz, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Selma Altay Rodopman, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Bora Bahçetepe, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şube Menajeri Sn. Ayça Ark  katılım gösterdiler.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak gerçekleştirdiği açılış konuşmasında misafirlere şöyle hitap etti;

“Eylül 2021 tarihinden bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımız, Türkiye Milli Olimpiyat Komitemiz, Lojistik Sponsorumuz Arkas Holding, Sportif Kadrolarımız, Kulüplerimiz ile birlikte yürüttüğümüz Olimpik Kampanyada mücadele ettiğimiz sekiz yelken sınıfının altısında ülke kotasını almış bulunuyoruz.

Sporcularımız, sadece kendi yetenekleri ve çalışmalarıyla değil, aynı zamanda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gösterdikleri özveriyle de takdir edilmeyi hak ediyorlar. Bizler, bu kampanyada ülkemizi temsil edilecek olan sporcularımızı gururla destekliyoruz.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları ile hayatımıza giren yeni yelken disiplinlerinde kısa sürede ve çok genç sporcu kadromuzla hazırlandığımız Paris 2024 Olimpiyatları’na katılacak  Türk Yelken Kafilesindeki sporcularımıza, antrenörlerimize başarılar diliyor, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecekleri konusunda güvenimizi belirtmek istiyorum.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları yolunda bizleri koşulsuz destekleyenden kurumlara tek tek teşekkür etmek istiyorum;

Başta Sayın Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yönetici kadrolarına, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığına, 2022 yılından bu yana yelken sporunun en önemli maliyet kalemlerinden biri olan lojistik maliyetimizi üstlenerek, sportif malzemelerimizin ülkeler arası deniz ve kara taşımacılığını, Avrupa ülkelerinden aldığımız depolama hizmetini ve son olarak sporcularımızın hizmetine sunulacak, her türlü konforu içerinde barındıran “sporcu konteynerinin” konteynerin maliyetini üstlenen Arkas Holding adına çok sevgili dostum Sayın Bernard Arkas’a, hazırladığı giysiler ile Yelken takımının temsil gücünü arttıran W Collection adına, aynı zamanda Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cem Hakko’ya, sporcularımızı Olimpiyat yolunda yalnız bırakmayan Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulüpleri ile sponsorlarına, sporcularımızın ailelerine  huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Tabii ki en büyük teşekkürüm kısa sürede büyük başarılara imza atan Federasyonumuzun sportif ekibi ile sporcularımıza. Kendileriyle gurur duyuyoruz.”

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas gerçekleştirdiği konuşmasında; “Lojistik sponsorluğumuzda beni heyecanlandıran Büyük Spor Organizasyonlarının Akdeniz’de yapılacak olmasıydı. Hem aile köklerimizin Akdeniz’den, Marsilya’dan gelmesi hem denizcilikle iç içe olmamız ve işimizde uzmanlık alanımızın Akdeniz olması etken oldu. Taşıma yapacağımız ülkeler içinde özellikle Fransa, İspanya ve İtalya’da kendi şirketlerimizin olması ve yöneticilerinin birer İzmirli olarak hepsinin Türk Milli Takımına bağlılıkları nedeniyle güzel bir sinerji ve koordinasyon yaratabileceğimizi düşünerek heyecanlandım. Sporcularımızın konsantrasyonlarını, tüm lojistik süreçlerinin yükünü üzerlerinden alarak bu şekilde sürdürmelerini sağlarsak başarının geleceğine inandık. Sonuçta herkes başarılı, herkes mutlu. Sporcuları ve ekipleri tebrik ediyorum. Umuyorum bu olimpiyatlardan da böyle mutlu döneriz. Çorbada benim de tuzum olduğu için gurur duyuyorum” diye konuştu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, sporcularımızı ve onlara destek veren kulüp ve sponsorlarını kutlayarak başarılar diledi.

Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları yolunda azimle çalışan sporcularımıza, her geçen gün başarıları artan Türk Milli Takım antrenörlerine, Türkiye Yelken Federasyonu’na, Kulüplerimize ve sponsorlarımıza teşekkürlerini ileterek, Yelken Olimpik takımına başarılar diledi.

Alıntı TYF

Önceki Haber

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar