31.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarTitanik (Titanic) Filmi

Titanik (Titanic) Filmi

Titanik (Titanic) filmi

Titanik (Titanic) filmi 1997 yılında çekilen, uzun metraj bir Amerikan filmidir. Epik, romantik kategorisinde vizyona giren film gerçek bir hikâyeden esinlenmiştir.

Titanik (Titanic) filmi, batık gemi olan Titanik enkazında araştırma yapan Brock Lovett ve ekibinin bir resim bulması ile başlar. Bu resim 14 Nisan 1912 yılında, Titanik’in battığı gece çizdiği düşünülür. Bu resimde çıplak bir kadın ve kadının boynunda Okyanusun Kalbi isimli değerli bir kolye vardır. Resmin bulunduğunu duyan Rose Dawson Calvert adında yaşlı bir kadın Lovett’e ulaşır. Resimdeki kadının kendisini olduğunu iddia eder. Lovett’in asıl öğrenmek istediği kolyenin şu anki yeridir. Fakat Rose onlara Titanik’in battığı gece olup biten her şeyi anlatmaya başlar.

Titanik (Titanic) filminde, tarih 1912’yi gösterirken Rose 17 yaşında güzeller güzeli bir genç kadındır. Ailesinin etkisi ile Caledon adında zengin bir adamla nişanlanmıştır. Bu nişan sonrasında Titanik’e binen çift birinci sınıfta yolculuk etmektedir. Ancak Rose evlilikten kurtulmanın tek yolu olarak intiharı düşünür. Geminin arka tarafındaki güverteye çıkarak okyanusa atlama ister. Tam o sırada karşısına Jack çıkar. Jack geminin üçüncü sınıf yolcularından biridir. Yakışıklı bir genç olan Jack aynı zamanda çok güzel resim çizme yeteneğine sahiptir. O akşam birbirlerinin dikkatini çekerler. Caledon nişanlısının hayatını kurtaran bu adama teşekkür etmek için onu birinci sınıfta yemeğe davet eder. Bu şekilde ikilinin arasında bağ kurulmaya başlar. Bu bağ güçlendikçe Cal ikilinin görüşmesini yasaklar. Yasağı dinlemeyen Rose, Jack’ten kendi resmini çizmesini ister. Bu resim batıktan kurtarılan resimdir. O akşam ortalık fena halde karışır. Geminin buz dağına çarpmasına şahit olan Rose ve Jack gemiden sağ kurtulmak için canla başla mücadele etmeye başlar.

Titanik (Titanic) Filmi Oyuncuları

Titanik (Titanic) filmi Leonardo DiCaprio’nun adını bir kez daha duyurduğu özel filmlerden biridir. Filmde Jack rolünde gördüğümüz Leonardo DiCaprio başrolü, Rose rolünü canlandıran Kate Winslet ile paylaşıyor. Caledon Hockley rolünde ise Billy Zane karşımıza çıkıyor.

Titanik (Titanic) Filmi Bütçesi

Titanik (Titanic) filmi gerçek bir hikâyeden esinlenilmiş olduğu için gerçeğe çok yakın sahnelerle dikkat çekiyor. Film, 1997 yılında 200 milyon dolara mal olmuştur.

Okuyucularımızdan gelenler

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar