23 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarUcuz Roman (Pulp Fiction) Filmi

Ucuz Roman (Pulp Fiction) Filmi

Ucuz Roman (Pulp Fiction) Filmi

Ucuz Roman (Pulp Fiction) filmi 1994 yılında gösterime giren uzun metraj, polisiye gerilim filmidir. Tüm zamanların en iyi filmleri sıralamasında 8. sırada bulunan film kült film olarak değerlendirilir.

Ucuz Roman (Pulp Fiction) filminin konusu ilk bakışta biraz karışık bir örgü halinde görülse de iyi tasarlanmış bir hikâyeye sahiptir. Aslında konu olarak bir amaca bağlanmamış, hayattan kesitler kıvamında bir filmdir.

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) filminin hikâyesi farklı karakterlerin başlarından geçen ve bir şekilde hepsini bir araya getiren olaylar bütünü olarak düşünülebilir. Filmde Ringo ve Yolanda adında aşık bir çift soyguncu görüyoruz. Diğer tarafta Vincent ve Jules adında iki tetikçi vardır. Bu tetikçiler mafya babası olan patronları Marsellus Wallace adına cinayet işlemektedir. Şike işleri ile de uğraşan Marsellus bir boksör ile anlaşır. Butch adındaki boksör son maçında rakibine bilerek yenilmesi gerekir. Ancak bu mağlubiyeti gurur meselesi yapan Butch rakibini nakavt ederek Marsellus’un zarar etmesine neden olur. Maçtan sonra hemen kaçmaya çalışır. Bu karakterlerin hiç biri umduğunu bulamaz ve bir şekilde ters giden işler sonucu yolları kesişir.

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) filmi aslında bir nevi günlük hayatı işlemektedir. Hikaye olarak absürt bir şekilde izleyici karşısına çıksa da temelinde kelebek etkisi var diyebiliriz. Aslında hepimizin hayatının birbirine bağlı olduğunu ve yaptığımız her işin sonucunda iyi ya da kötü olarak iki ihtimalle karşı karşıya olduğumuzu anlatıyor.

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) Filmi Oyuncuları

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) oyuncuları birbirine olan uyumları ile dikkat çekiyor. Her oyuncu ile karakteri arasında müthiş bir etkileşim olduğu gözden kaçmayan detaylar arasındadır. Filmin başrollerini John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Wills, Ving Rhames ve Uma Thurman paylaşıyor.

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) Filmi Bütçesi

 

Ucuz Roman (Pulp Fiction) filmi En İyi Orijinal Senaryo dalında ödül almış başarılı bir filmdir. Ancak bu yüksek başarı maliyeti ile doğru orantıda değildir. 8.5 milyon dolara çekilen filmin yalnızca 3.5 milyon doları sahne, set ve mekan gibi giderler için ayrılmıştır. 5 milyon dolar ise oyuncu ödeneği olarak ayrılmıştır.

Okuyucularımızdan Gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
922 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar