21.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarVisa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ürünleri ülkemiz başta olmak üzere dünya genelinde 150’den fazla ülkede kullanılan Visa ve Mastercard yıllardır birbirine rakip olmuş ve bu rekabeti müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler sayesinde memnuniyeti en üst seviyelere çıkarmışlardır. Dünyanın en büyük banka ve kredi kartı firmaları olarak hizmet veren bu kuruluşlar sürekli olarak birbirleri ile gerek reklam gerekse de bankacılık sektöründe yarış halindedirler.

Kuruluşlar arasında yer alan Mastercard ilk olarak 1966 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş olan bankadır. Visa ürünlerine nazaran daha gelişmiş ve kullanıcı itibariyle daha büyük nüfusa sahip olan Mastercard adını en çok spor müsabakalarında tüm dünyaya duyurmaktadır. Visa ise 2004 yılında İngiltere menşeili bir firma olarak hizmete başlamış olup banka kartı ve kredi kartı ürünlerinin yanı sıra tüm dünyada e-ticaret siteleri başta olmak üzere ön ödemeli kart sistemlerinde de kullanılmaktadır.

Visa ve Mastercard arasındaki farklar

Mastercard ve Visa arasındaki farklara bakıldığında müşteri açısından herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Önemli olan her iki firmanın da ürünlerini müşterilerinin kullanımına sunarken, dünya genelinde geçerliliğini en üst seviyede tutmak olmasıdır. Ülkemizdeki işleyişe bakıldığında da durum aynıdır; Visa ve Mastercard ülkemizde bankacılık sektöründe yer alan kuruluşlardan hangileri ile daha fazla anlaşma yapabilmeyi sağlamışsa müşteri açısından onun önemi daha büyüktür.
visa mastercard karşılaştırmaSürekli olarak yurt dışına seyahate çıkması gereken ve yurt dışında bir müddet yaşamak zorunda olan kişilere tavsiyemiz her ne kadar iki büyük firma olarak bilinen Visa ve Mastercard ürünlerinden birer tane bulundurmaları son derece önemlidir. Ödeme yapmak istediğiniz her türlü platformda hangi bankanın ürünü geçerli ise onu kullanabilmenin ayrıcalığını yakalayabilirsiniz. Aksi halde tek ürüne sahip olmak; o an için ödeme yapmak istediğiniz yerde de Visa veya Mastercard ödeme sisteminin bulunmaması sıkıntı çıkarabilir.
Bankacılık sektörünün iki büyük kuruluşu olan Mastercard ve Visa her geçen gün teknoloji ile birlikte ürünlerini geliştirdiklerinden dolayı birinin bulunduğu hizmet noktasında diğerinin olmadığını düşünmek gerçekten basitlik olur. Belki bundan birkaç yıl öncesi belirli farklılıklar bulunurken şimdilerde bu farklılıklar iki firma tarafından ortadan kaldırılmıştır.
Önceki Yazı
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar