25.4 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 13, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarYelken Eğitimi

Yelken Eğitimi

Yelken Eğitimi

7’den 70’e bütün yaş gruplarına yönelik olarak verilen yelken eğitimi her yaşta alınabilir. Spor ya da hobi amaçlı alınan bu eğitim kendi içerisinde çeşitli aşamalardan meydana gelir. İlk defa bu eğitimi alacak olanlar için temel eğitim verilir ve bu eğitimlerle yelkenli bir tekne kullanımı ile ilgili genel bilgiler öğrenilir. Hem pratik hem de teorik olarak verilen eğitimler sayesinde kursiyerler uluslar arası standartlara uygun şekilde öğrenim görürler.

 

Eğitimleri başarılı olarak tamamlayan kursiyerlere lisans belgeleri takdim edilmektedir. Eğitim haricinde boş kalan zamanlarda katılımcılara yoga, yürüyüş, yüzme gibi ekstra faaliyetler de sunulmaktadır. Böylece eğitimin her anının dolu dolu geçmesi sağlanır.

 

Yelken Eğitimi İçeriği Nedir?

Temel yelken eğitimi içeriği en geniş olacak şekilde hazırlanır. Bu eğitimler yatılı olarak ya da belli bir program kapsamında verilir. Yatılı eğitimler kursiyerler için aynı zamanda tatil gibi olup içerisinde deniz ahlakı, teknede yaşam, denizcilik, tekne kullanımı gibi bilgiler verilir. Genellikle bir haftalık olacak şekilde planlanan bu eğitimlere yemek dahildir ve süreç marinada başlamaktadır.

 

Programlı yelken eğitimleri ise teknede teorik anlatım, denizcilik terimleri, motor bilgisi, yelkenin çalışma mantığı, yelken seyirleri ve manevraları, yelken alanını küçültme, yelkenleri basma ve indirme, teknenin seyre hazırlığı, denizci bağları gibi aşamaları içermektedir. Bu kurslarda güvenlik ekipmanları ile yelken kıyafetlerinin neler olduğu, nasıl giyileceği de anlatılmaktadır.

 

Yelken Eğitimi Fiyatları Nelerdir?

Yelken eğitim fiyatları kayıt yaptırılan kurs programının içeriğine göre farklılık gösterir. Hafta sonu kurs programları hafta içi günlerine kıyasla biraz daha yüksek fiyatlıdır. Eğer kursa birkaç kişi birden kayıt yaptırılırsa bu durumda fiyatlarda bazı kurslar indirim uygulamaktadır. Bununla ilgili bilgi almak için kurs temsilcisi ile iletişim kurmak gerekir. Kursa online ön kayıt yaptıran kişilere ana kayıt ile ilgili geri dönüş sağlanmaktadır. Böylece fiyatlar ve kurs içeriği ile ilgili detaylara ulaşılabilir. Katılımcılar temel yelken, ileri yelken, yarışçılık ve balon, yatçılık gibi eğitimler arasından istediğini tercih edebilirler. Her biri için uygulanacak fiyat politikası değişmektedir. Alınan eğitim ve lisans başta belirlenen fiyata dahildir.

Okuyucularımızdan Gelenler

 

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
943 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar