32.5 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberler2022 Çok Gövdeli Kupa - 2. Gün

2022 Çok Gövdeli Kupa – 2. Gün

2022 Çok Gövdeli Kupa – 2. Gün; 2022 Çok Gövdeli Kupası’nın yarılanma noktası, bazıları için bir konsolidasyon günü, diğerleri için övgülerden biri olduğunu kanıtladı, ancak son sıralamalar hala Pazar günü belirleyici kıyı yarışına girerken kapmak için.

2022 Çok Gövdeli Kupa – 2. Gün

İngiliz bayraklı Coco de Mer, Cumartesi günkü tek yarışta kazanma yollarına devam ederek, açılış gününün sonuçlarının bir tekrarı olan R-Six ve Allegra’nın önünde zafer kazandı.

50’+ performans seyirli çok gövdeli filo, Port Adriano’daki üslerinden ayrılırken koşullar zorlayıcıydı, özellikle yarış yönetimi ekibi için, yerleşmeye isteksiz bir esinti ile bir yarış rotası belirlemeye çalışırken.

2022 Çok Gövdeli Kupa - 2. Gün
2022 Çok Gövdeli Kupa – 2. Gün

Yarış ekibi, yaklaşan bir elektrik fırtınası konusunda uyarıldığında yarış daha da ertelendi ve Baş Yarış Görevlisi Inés Cabrer, tahmin edildiği gibi zamanında gelen güçlü rüzgarlardan ve canlı yıldırım çarpmalarından kaçınmak için filoyu akıllıca karaya gönderdi.

Yarış başladığında, hem Coco de Mer hem de R-Six 84′ Green Marine mezununu geride bırakırken Allegra ilk ayağı erkenden öne geçirdi. Bununla birlikte, İsviçre bayraklı Allegra en yüksek puanı ilk önce aldı ve zorlu rakiplerinin yaklaşık 300 metre önünde çıktı.

Sonra bir kez daha savunan Çok Gövdeli Kupa şampiyonu Allegra, liderliğinin erozyona uğradığını gördü ve 66′ Gunboat Coco de Mer ikinci rüzgara karşı ayağında – kısa süreliğine de olsa – alt kapıdan önde gitti.

Bitişte, 84′ Nigel Irens tarafından tasarlanan Allegra, Morrelli & Melvin kreasyonları Coco de Mer ve ardından HH66 R-Six’in çok önünde çizgiyi geçmek için etkileyici rüzgar yönündeki hızından yeniden yararlandı. Ancak sudaki 3.58 dakikalık avantajı, yüksek handikap derecesini aşmaya yetmedi ve onu sonuçların en altına düşürdü.

Coco de Mer’in taktisyeni Tim Thuberon, “Orada oldukça yakın bir yarıştı ve kesinlikle her şey bitmedi” dedi.

“Oldukça kısa bir yarıştı, bu yüzden Allegra liderliğini yeterince genişletmek için zamana sahip değildi ve R-Six harika bir yarış çıkardı. Gerçekten çok iyi yelken açtılar ve bir noktada tam arkamızdaydılar ve en üst noktayı geçiyorlardı ve çantada olduğunu düşündük.

“Oldukça adil bir yarıştı ve çoğu zaman sadece yedi knot civarındayken, rüzgar yönünde biraz daha rüzgar alıyor gibiydik, bu da Allegra’yı yakalamamıza ve R-Six’in önünde kalmamıza izin verdi.”

Ve ekledi: “İnsanlar Çok Gövdeli Kupada bir elin bizde olduğunu söyleyebilir, ancak hala yapılacak işler olduğunu ve işlerin tersine dönebileceğini biliyoruz. Henüz bitmedi.”

Cumartesi akşamı karada yapılan kutlamalar, Port Adriano’daki Coast Sunset Bar’daki Çok Gövdeli Cup Regatta Dinner’a odaklandı.

Yarış Pazar günü 2022 Çok Gövdeli Kupası’nda sona erecek ve ardından Regatta Köyü’nde kutlama ödülü verilecek.

Etkinliği çevrimiçi BURADAN takip edin.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
964 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar