30.7 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerGül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü'nde

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde; County Tipperary, İrlanda’daki Lough Derg Yat Kulübü bu sabah sessiz! 2022 GÜL Ateş Topu Dünya Şampiyonası’na 7 gün boyunca ev sahipliği yapan yat kulübünde, çadırların söküldüğü ve treylerlerin yola çıkmaya hazırlandığı bir sahne. Geçtiğimiz birkaç gün içinde tekne yarışının WhatsApp sitesinde çok sayıda yelken, spar ve hatta tekne satışa sunuldu. İki botla gelen ekipler üç botla evlerine dönüyor.

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde

Ve beşinci kez, Tom Gillard, bu kez Andy Thompson tarafından yönetilen bir Dünya Şampiyonu Ateş Topu Miğferi. Ama hepsinden önce, dünkü işlemlerle ilgili bir yorum.

Tahmin edildiği gibi, kanat daha kuzeybatı yönüne dönmüştü ve başlangıçta 8 deniz mili ve bazen 10 deniz mili kadar sürünen bir gücü vardı. Ancak, rüzgar yönünde bir hareket vardı ve Yarış Subayı Con Murphy, filoyu uzaklaştırmadan önce acele etti. Bir “U bayrağı” altında ilk start iptal edildi ve yaklaşık on beş dakikalık bir General Recall’dan sonra filoyu 11:19’da uzaklaştırdı. Rotanın rüzgar üstü kıyının rüzgar gölgesinden uzak olduğundan emin olmak için vuruş hafifçe kısaltıldı. Öyle olsa bile, ritmi hızlandıran mütevazı tekneler vardı.

İlk görünen beyaz bir baloncuydu. Kimdi? Mermod & Moser, Gillard & Thompson veya MacFarlane & Payne. Dördüncü sırada Gillard & Thompson, GBR 15122 ile Mermod & Moser, SUI 14799 olduğu ortaya çıktı. Tom’un yarış öncesi değerlendirmesine göre bu bir kriz değildi. Liderler yalpalama yerine göre yalpaladılar, ancak Gillard yalpalamadan önce epeyce mesafe kat etti. Diğerleri davayı takip edecekti. Daha sonra bunun neden olduğu sorulduğunda, cevap a) biraz daha fazla rüzgar ve b) daha iyi bir erişim açısı oldu. Rüzgar altı işaretini aynı pozisyonda dördüncü olarak yuvarlarken, onlara hiçbir şeye mal olmadı.

Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü'nde
Gül Ateş Topu Dünya Şampiyonası Lough Derg Yat Kulübü’nde

Mermod & Moser liderliğinde, ardından Isaac Marsh & Oliver Davenport (GBR 15162), Christina Haerdi & Cedric Landerer (SUI 14859), Gillard & Thompson (GBR 15122), Josh Porter & Cara McDowell (IRL 14695), Barry McCartin & Conor Kinsella (IRL 15093), Chris Owen & Andy Service (HKG 14754), Martyn & Daniel Lewis (GBR 15151), Charles La Calvez & Eloise Maussion (FRA 14950).

İlk gruptan, Marsh & Davenport, diğerlerinin yaptığı gibi, sağa dönmeden önce parkurun sol tarafına bir başlangıç ​​vuruşu yaptı. Yarış ilerledikçe rüzgar tekrar hafifliyordu, ancak daha sonra daha fazla esinti dolacak ve filo buna göre hızlanacaktı.

Finişte, Mermod & Moser ikinci yarış galibiyetini aldı, onu Gillard & Thompson, Haerdi & Landerer, Marsh & Davenport, Porter & McDowell, McCartin & Kinsella, Lewis & Lewis, Owen & Service, La Calvez & Maussion ve Martin Kubovy izledi. & Roman Rocek (ÇZ 15019).

Gillard’ın lansman öncesi değerlendirmesi, Mermod & Moser iki yarış kazansa bile, Dünyaları güvence altına almak için sadece bir yarışta “5’ten daha iyi” bir bitişe ihtiyacı olduğuydu. Bu temelde, o ve Thompson Dünya Şampiyonu oldular. Bununla birlikte, erken bir teçhizat ve duş için eve yelken açma eğilimi göstermediler.

Sürekli hareket eden hafif bir rüzgarla, Yarış Subayı Con Murphy, filoyu onuncu bir yarış için uzaklaştırmak için elinden geleni yaptı. “Daha güçlü” bir rüzgar geldiğinde kuzeyden geldi ama içinden geçerken yön tekrar sağ tarafa dönmeden önce batıya doğru ilerliyordu. 14:00 geldi ve istikrarlı bir esinti belirtisi olmadan gitti. 14:30 hiçbir gelişme olmadan geçti ve 14:41’de “N over A” sinyali verildi, yeni Ateş Topu Dünya Şampiyonlarımız oldu.

Tam olarak garantili bir galibiyetti, Tom ve Andy dokuz yarıştan beşini kazandı, iki ikinci sırayı saydı ve altıncı ve sekizinci düştü. Sekiz puan farkla kazandılar. İkinci olan Claude ve Ruedi iki yarış kazandı, dördüncüyü en kötü skorları olarak saydılar ve on sekizinci ve on altıncı bir düştüler. Heather ve Chris, 2. ila 8. aralığında yarış sonuçları elde ettiler ve Claude & Ruedi’nin on üç puan gerisinde üçüncü, on üç puan geride bitirmek için 12. ve 13. bir düşüş yaşadılar.

Genel Sonuçlar: (ilk on)

konum Dümen ve Mürettebat Yelken Hayır puan
1 Tom Gillard ve Andy Thompson GBR 15122 9
2 Claude Mermod ve Ruedi Moser SUI 14799 17
3 Heather MacFarlane ve Chris Payne 15152’DEN 30
4 Barry McCartin ve Conor Kinsella 15093 IRL 33
5 Jiri Paruzek ve Jakub Kosvica Haziran 15141 47
6 Martyn ve Daniel Lewis GBR 15151 49
7 David Hall ve Paul Constable GBR 15155 56
8 Isaac Marsh ve Oliver Davenport GBR 15162 66
9 Christina Haerdi ve Cedric Landerer SUI 14859 69
10 Derian ve Andy Scott GBR 14941 73

Dün geceki ödül töreninde başka ödüller de verildi:

  • Azim Ödülü: Barbara & Guy Newsome; GBR 14872, (77.)
  • Klasik Kupa: David Evans ve William Draper; IRL 14213 (54.)
  • Modern Klasik: Tiarnan Browne ve Oisin McAllister; IRL 14637 (45.)
  • Gençlik Ödülü: Tiarnan Browne & Oisin McAllister; IRL 14637 (45.)
  • Birinci Tüm Kadınlar Ödülü: Katie Byne & Lia Horne; GBR 14883
  • Veteran Ödülü: Heather MacFarlane & Chris Payne; AUS 15152

Beklendiği gibi, bu Dünya Şampiyonalarının başarısına katkıda bulunan herkese -sponsorlar, LDYC ve üyeleri, Fireball International ve Başkanı Neil Cramer’in katılamadığı İrlanda Ateş Topu Sınıfı Derneği- teşekkür edildi. -person” ama bir Zoom bağlantısı aracılığıyla bize katıldı.

Bu muhabirden, dün geceki tüm “isteğe bağlı günlük ödüller” ve son ödül töreni boyunca beni dinleyen herkese teşekkür ederim.

Bir önceki yazıyı incelemek için: https://www.yelkenci.org/gul-ates-topu-dunya-sampiyonasi-lough-derg-yat-kulubunde-3-gun/

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar