27.2 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAltıncı His (The Sixth Sense) Filmi

Altıncı His (The Sixth Sense) Filmi

Altıncı His (The Sixth Sense) Filmi

Altıncı His (The Sixth Sense) filmi 1999 yapımı olan uzun metraj bir psikolojik korku filmidir. Ayrıca kendine en beğenilen 250 film listesinde yer bulan başarılı bir projedir.

Altıncı His (The Sixth Sense) filmi, Cole adında küçük bir çocuğun yaşadığı bazı sorunları ele almaktadır. Cole suskun, içine kapanık ve tuhaf görüleri olan bir çocuktur. Ölüleri görüp onlarla iletişim kurabilmektedir. Ancak bu yük altından kalkamayacağı kadar ağırdır. Psikolog Dr. Crowe ise bir yıl kadar önce çok ciddi bir kaza atlatıp eşi ile ilgili sorunlarla hayatına devam etmeye çalışan bir adamdır. Cole’e yardım etmeye karar verir. İlk olarak ona inanır ve ölülerle konuşup onların ne istediğini öğrenme konusunda destek olur. Cole artık her gece odasına gelen küçük kız hayaleti ile iletişime geçmeye başlamıştır. Bu sırada Crowe ise eşinin ihaneti ile karşı karşıyadır. Eşinin kendisini aldattığına şahit olmuş ve işler içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir.

Altıncı His (The Sixth Sense) filmi diğer korku filmlerinden farklı olarak özgün bir hikâyeye sahiptir. Unsurlar daha gerçekçi ve kurgu ile son derece uyumludur. Klasik korku filmi klişesinden uzak, tam bir sürpriz son hikâyesidir.

Altıncı His (The Sixth Sense) Filmi Oyuncuları

Altıncı His (The Sixth Sense) filmi oyuncuları arasında o dönem küçük bir çocuk olan Haley Joel Osment’i baş rol oyuncusu olarak görüyoruz. Bruce Wills ise Malcom Crowe rolü ile başrolü paylaşıyor. Cole’un annesini Toji Collette canlandırırken doktorun eşi rolüne Olivia Williams hayat veriyor.

Altıncı His (The Sixth Sense) Filmi Bütçesi

Genellikle aksiyon filmleri ile tanıdığımız Bruce Wills, Altıncı His (The Sixth Sense) filminde bir doktor olarak karşımıza çıkıyor. Muhteşem bir senaryo ve Bruce Wills oyunculuğu birleşince ortaya çıkan eser de en iyiler arsında yerini alıyor. Altıncı His (The Sixth Sense) filmi yalnızca senaryo ve oyunculuk anlamında değil, cast olarak da doyurucu bir film. Yaklaşık olarak 670 milyon dolar gibi yüksek seviyede hasılat bırakan film, 55 milyon dolara çekimleri tamamlanmıştır.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar