25.8 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarYüzüklerin Efendisi: (The Lord of the Rings: The Return of the King)

Yüzüklerin Efendisi: (The Lord of the Rings: The Return of the King)

Yüzüklerin Efendisi: (The Lord of the Rings: The Return of the King)

Serisinin son filmi olan Kralın Dönüşü birçok kez izlenecek kadar kaliteli ve fantezi şekilde çekilmiştir. Filmin ana konusunu oluşturan orta dünyayı fethetmek ve burada belirli krallıklar aracılığıyla büyük bir servet elde edebilmek için yolculuk yaparlar. Lakin önlerine çıkan bazı talihsiz olaylar filmin ana odağını oluşturur.

Orijinal adı ile The Lord of the RingsThe Return of the King filmi, Aynı şekilde J. R. R Tolkien’in yazdığı aynı romanın ikinci ve üçüncü kitaplarından uyarlanmıştır. Oldukça beğeni toplayan filmin yönetmeni de diğer serilerde de olduğu gibi Peter Jackson’dur.

İMDB nezdinde en iyi 5 film arasında gösterilen Kralın Dönüşü serisi, filmin son serisidir. Ayrıca İMDB puanı da 8.7’dir. 2003 yılında gösterime giren filmin toplam maliyeti 94 Milyon Dolar iken elde edilen hasılat da 1.2 milyar dolar gibi astronomik düzeydedir.

Yüzüklerin EfendisiKralın Dönüşü Filmi Konusu Nedir?

Gişe rekorları kırarak 1 milyardan fazla hasılat elde eden film, Orta dünyayı kontrol etmek amacında olan kötü güçlere karşı iyilerin verdiğim hazin mücadele konu alınıyor. Burada bu savaşı bitirmek ve orta dünyayı huzura kavuşturmak adına Frodo ve can yoldaşı olan Sam, belli başlı yerlerden geçerek alevlerin bol olduğu Mordor’a gitme amacındalar. Böylece yüzüğü alevlere atabilecek ve yüzük yok olabilecektir. Dolayısıyla da edinilen savaş sonra erecek orta dünyayı huzur kaplayacaktı.

Sauron bu yolculuktan evvel ordusunu günden güne büyüyerek Büyücü Gandalf’ın yanında bulunan krallığa karşı savaşmaya hazır gelecekti. Nitekim bu savaşı kazandıktan sonra dünyaya hükmedebilecekti. Daha önceki iki seride elfler, cüceler ve insanların savaşları konu alınıyordu. Lakin bu seride Sauron’un karşı birleşerek bir güç haline gelmişlerdir. Savaşın seyrini tabi ki Frodo ve Sam belirleyecektir.

Bu sırada belirli bir komutan savaşın ortasında, ruhlardan yardım alabilmek için bir dağa girecektir. Sonuç olarak filmde orta dünyanın Kralı kim olacak gibi bir sorunun cevabı karşımıza çıkacaktır.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Fantezi ve aksiyon bol olduğu filmin oyuncuları şu şekildedir;

? Elijah Wood

? Liv Tyler

? Viggo Mortensen

? Lan McKellen

? Orlando Bloom

? Dominic Monaghan

? Andy Serkys

? Karl Urban

? Billy Boyd

 Okuyucularımızdan gelenler

 

Önceki yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
964 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar