12 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarAtlantik Geçişi İçin Atlantic Rally Competition (ARC)

Atlantik Geçişi İçin Atlantic Rally Competition (ARC)

Atlantik Geçişi İçin Atlantic Rally Competition (ARC)

Eğer Atlantiği geçmek gibi bir hayaliniz varsa,tekne’nizin olması gerekmiyor.Size bu hayalinizi gerçekleştirebilmeniz için bir organizasyonu tanıtmak istiyorum.

Atlantic Rally Competition (ARC), her yıl düzenlenen büyük bir deniz yarışmasıdır. ARC, Atlantik Okyanusu’nu tekneyle geçmek isteyen denizcilerin katıldığı bir rallidir. Yarışma, Gran Canaria, İspanya’dan başlayıp, Saint Lucia, Karayip Adaları’na ulaşan yaklaşık 2,700 deniz mili (5,000 kilometre) uzunluğunda bir rotada gerçekleşir.

ARC, 1986 yılından beri her yıl düzenlenmektedir ve dünyanın en büyük transatlantik yat yarışlarından biridir. Yarışma, farklı tipte ve boyutta yelkenli teknelerin katılabildiği, hem yarışmacı hem de deneyimli denizcilerin katılımına açık bir etkinliktir.

ARC, denizcilerin deneyimli bir ekip ve yelkenli tekneleriyle Atlantik Okyanusu’nu geçerek Karayip Adaları’na ulaşmalarını teşvik etmektedir. Katılımcılar, rotalarını planlamak, hava durumu koşullarını takip etmek, denizcilik becerilerini kullanmak ve güvenli bir şekilde okyanusu geçmek için stratejiler geliştirmek zorundadır.

ARC, denizcilik topluluğu içinde popülerlik kazanmış ve birçok denizci ve yelken tutkunu tarafından heyecanla beklenen bir etkinlik haline gelmiştir. Katılımcılar, Atlantik Okyanusu’nun keyfini çıkarırken, denizcilik deneyimlerini paylaşır, uluslararası denizcilik topluluğuyla etkileşime girer ve unutulmaz bir deneyim yaşarlar.

ARC, güvenlik önlemlerine ve denizcilik kurallarına büyük önem vermektedir.  Yarışma, deniz güvenliği, ekip çalışması ve navigasyon becerilerini teşvik etmeyi amaçlar. Daha detaylı bilgilere ARC sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu geçişi yapan yelkenli okulları da bulabilirsiniz. Buna katılmak içinde yelken ve deniz tecrübeniz olmasına gerek yoktur. Bu geçişi profesyonel olarak yapan yelken okulları sizi belli bir ücret karşılığında Karayiplere götürürler.

Ayrıca dünyada devamlı seyir halinde olan tekneler ve denizciler olduğunu unutmayalım. Bazı geçişlerde genel tekne işlerini (temizlik, gece nöbeti, dümen tutmak, yemek yapmak vb.) başka biriyle paylaşarak iş yükünü azaltmak için gittiği limanlardan sizin gibi yolcuları veya denizcileri teknesine alan bir sürü tekne bulabilirsiniz. Gezginler verdikleri hizmetin karşılığında gitmek istediği yere bedava gitmiş oluyor, tekne sahibi de teknede kendine bir arkadaş ve yardımcı bulmuş oluyor. Bazı tekne sahipleri günlük kumanya için belli miktarda para talep edebiliyor. Bu da ortalama 10-15 Euro civarındadır.  Gereken internet’de boat Hitchhiking araştırması yapmanız.

Yeni Yazılarda Görüşmek Üzere

Ömer BUMEDİAN

Yazı : Ömer BUMEDİAN © Copyright

 

Önceki  Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
36 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
883 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar