27.5 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaYazarlarBozburun'da Ne Yapılır?

Bozburun’da Ne Yapılır?

Bozburun’da Ne Yapılır?

Bozburun Muğla’nın gün geçtikçe daha popüler hale gelen ve huzurlu atmosferi ile ön plana çıkan muhteşem tatil beldelerinden biri. Muğla’nın en sevilen ilçelerinden biri olan Marmaris’e bağlı olan Bozburun için tipik bir Ege kasabası demek sanıyoruz pek de yanlış olmaz. Huzurlu atmosferinin yanı sıra son derece iyi korunmuş doğası ile de tanınan Bozburun’da ne yapılır, nereler gezilir ve neler yenir bir bakalım.

Tarihi mekânları gezin

Bozburun bir yarımada ve bu yarımadada tam 10 antik kent yer alıyor. Yani Bozburun yalnızca bir tatil değil aynı zamanda tarih turizmi merkezi konumunda. Beldede yer alan antik kentlerden bazıları arasında Tymnos, Kasara, Amos, Loryma, Bybassos sayılabilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi beldede çok daha fazla antik kent bulunuyor.

Kızkumu Plajının tadını çıkartın

Marmaris’in tümü gibi Bozburun da plajları ile tanınıyor ve bu plajların en ünlüsü de tabi ki Kızkumu. Denizin üstünde yürüyormuş gibi hissedebileceğiniz sığ ve denizde yürüme şansı sunan suları ile Kızkumu Bozburun’un en keyifli noktalarından biri. Ayrıca denizin inanılmaz yeşil renginin de başınızı döndüreceğini söyleyebiliriz.600 metre uzunluğunda plajda geçirdiğiniz anlar kesinlikle Bozburun tatilinizin en keyifli anları olacak.

Hisarönü Köyü’nü gezin

Bozburun’da buluna Hisarönü Köyü de gezilmeye değer noktalar arasında yer alıyor. Yazın ortasında bile esintili olan Hisarönü Köyü’nde dolaşabilir, sığ denizinde yüzebilir, Hemithea Tapınağı’nın kalıntılarını görebilirsiniz.

Bozburun’da ne yenir?

Bozburun mutfağı denilince akla ilk gelen tabi ki balık ve diğer deniz ürünleri oluyor. Beldede yerel balıkları taze olarak tadabilirsiniz. Ayrıca her ne kadar Ege bölgesinde yer alsa da Bozburun mutfağı Akdeniz mutfağına daha çok benziyor ve özellikle zeytinyağlılar, salatalar ve mezeler beldede denenmesi gereken tatlar arasında ilk sırada bulunuyor.

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar