20.4 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img

Baba II

Baba II ( The Godfather Part II)

Baba I filminin ikinci serisi olan orijinal adı The Godfather Part II filmi, aksiyon ve drama ile karşımıza çıkıyor. Öyle ki bu filmin serisini eleştirmenler nadir olarak serisinden önceki en iyi filmler arasında listeledi. Toplam da 13 milyon dolara mal olan Baba II filmi, izleyenleri hem dramaya hem de aksiyona doyuruyor.

Yayımlandığı yıllarda Oskar ödülüne layık görülen bu film, Mario Puzo ve Francie F. Coppola tarafından yazılmış aynı şekilde Coppola yönetiminde çekilmiştir. Yine Amerika’nın New York kentinde Mafyalar arası bir hesaplaşma ve mücadeleye dayanan Baba II filmi, sinemaseverler tarafından da oldukça benimsenmiştir. 1993 yılında ABD Ulusal Film Arşivinde de yerini almayı başardı.

Baba II Filmi Konusu Nedir?

Serisinin ilk filmi gibi Vito Corleone genç yaşında New York’a gelir ve burada ünlü bir mafya babasını öldürür. Sonucunda da New York mafyaları tarafından korkulur. Öyle ki adı şanı tüm Amerika’ya dağılır. Vito’dan sonra oğlu Micheal ( küçük Oğlu) hem Mafyalar ile mücadele etmiştir hem de kendi ailesini korumaya çalışmıştır. İşte olaylar silsilesi de tam olarak buradan devam eder.

Micheal, istemediği şekilde gelişen olaylar karşısında çaresiz kalmış ve istemediği kirli işlere bulaşmak zorunda kalmıştı. Bu durum hem kendisini hem de ailesini tedirgin etmiyor değildi. Micheal, tek yeteneği zekası iken bundan sonra acımasız ve kendine güvenen bir karaktere bürünür. Sonuç olarak acımasız ve kirli işlere bulaşan Michael’a yalnızlık hakim olacaktır. Film, ayrıca geriye dönüşlerle de bizleri geçmişe götürüyor ve geçmişteki Vito Corleone’nin çocukluğunu gençliğini en önemlisi nasıl mafya babası olduğunu gösteriyor. Vito Corleone’yi filmde sadece 45 dakika canlandıran Robert De Niro’nun Oskar ödülüne sahip olması da filmin ne denli başarılı olduğunu bizlere gösteriyor.

Film temel olarak babasının yerine geçen Micheal ‘in istemeden büründüğü kötü karakter sonucu mücadelesini ve ailesini korumaya çalışmasını hikaye alıyor…

Baba II Filmi Oyuncuları

Başrollerini Al Pacino ve Robert De Niro’nun paylaştığı filmin oyuncuları, filmdeki karakterleri ile beraber şu şekildedir;

Robert Duvall “Thomas Hagen”

Diane Keaton “Kay Adams”

John Cazale “Fredo Corleone”

Talia Shire “Constanzia ‘Connie’ Corleone”

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar